;

Příští měsíc se v prostorách pražské Pragovky uskuteční další ročník Startup World Cup & Summit

Články 23. 09. 2020

Příští měsíc se v prostorách pražské Pragovky uskuteční další ročník Startup World Cup & Summit

Dne 14. října 2020 se v Pragovce uskuteční Startup World Cup & Summit (SWCSummit). Hlavním bodem programu jedné z největších startupových akcí v Evropě bude kontinentální finále soutěže Startup World Cup. O potenciální investici ve výši 500 000 dolarů a titul startupového „mistra Evropy“ se utká celkem 12 finalistů z předchozích regionálních kol. Šanci zazářit budou mít i české startupy. Přihlášky jsou pro ně otevřené až do 30. září.

Na programu bude výrazně víc než jen startupová soutěž. Pořadatelé tradičně oslovili řadu známých osobností, které se zapojí v roli spíkrů, panelistů či mentorů. Hlavními hvězdami letošního ročníku budou Tosca Musk (sestra Elona Muska), zakladatelka úspěšné streamovací platformy Passionflix, startupový investor z vyhlášeného akcelerátoru 500 Startups Marvin Liao, ředitelka zodpovědná za expanzi značky Revolut v regionu CEE Irina Nicoleta, Tom Cwik jakožto zástupce NASA, který má na starosti převádění kosmických vynálezů do normálního pozemského života. Českým zástupcem je vědec a neurolog Martin Tolar, jehož společnost Alzheon je aktuálně asi nejblíže vynálezu léku na Alzheimerovu chorobu.

Vedle vystoupení těchto řečníků budou na programu také panelové diskuse na různá témata a menší setkání u mentorských stolů, stejně jako „one-on-one“ schůzky mezi představiteli startupů, korporací a investorských společností.

Autor: Tomáš Vrána

Další články