Prodej autonomních mobilních robotů roste

Zdroj: Mobile Industrial Robots
Technologie 06. 02. 2022

Prodej autonomních mobilních robotů roste

K růstu přispěly zejména nové sektory využívající AMR roboty pro přepravu lehkých a těžkých materiálů v náročných výrobních a logistických skladových prostředích.

Mobile Industrial Robots (MiR), mezinárodní lídr na trhu autonomních mobilních robotů (AMR), hlásí v loňském roce 42% nárůst prodejů oproti roku 2020. Prosinec přitom pro společnost představoval rekordní měsíc s téměř 300 dodanými roboty, což je více než v kterémkoli předchozím měsíci.

„V roce 2021 jsme výrazně rostli navzdory nedostatku komponent, a to díky zákazníkům, které přesvědčila hodnota našich bezpečných, spolehlivých a snadno zprovoznitelných AMR robotů. Do roku 2022 vstupujeme s velkými očekáváními, že růst bude pokračovat s dalším vysokým počtem objednávek,“ řekl Søren E. Nielsen, prezident MiR.

Autonomní roboty poptávají nová odvětví – třeba logistika nebo spotřební zboží

Od roku 2015, ve kterém MiR na trh uvedli svého prvního robota, byly produkty společnosti využívány zejména v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu u velkých nadnárodních firem, jako jsou Toyota, Ford či Faurecia. Zatímco tyto trhy nadále investují do robotů AMR, MiR nyní zaznamenává také silnou poptávku od společností z odvětvích logistiky a spotřebního zboží, které automatizují svou vnitropodnikovou přepravu. Nové, výkonnější roboty – MiR600 a MiR1350, uvedené v roce 2021 – jsou v nových sektorech ty nejprodávanější.

Nové roboty MiR600 a MiR1350 dále rozšířily náš trh, mohou nyní pracovat ve více prostředích a přepravovat těžší náklady. MiR250 Hook, další nové řešení z loňského roku, je populární v logistickém sektoru, který do té doby čekal na efektivnější zapojení různých typů přepravních vozíků. Bylo potěšující vidět podniky těžit z výhod těchto nových řešení,“ dodal S. E. Nielsen.

Efektivní fleet management je zásadní

Stále více společností se v rámci rostoucího globálního trendu autonomní dopravy zaměřuje na to, jak AMR roboty integrovat s vlastními automatizačními řešeními. Pro zvládání těchto potřeb obsahuje velký počet nových zákaznických projektů software pro správu flotil robotů – MiRFleet.

„Bez ohledu na odvětví každá společnost má přísné požadavky na uživatelskou přívětivost, navigaci, škálovatelnost a bezpečnost. Oceňují schopnost integrace kompletních a spolehlivých ucelených řešení do jejich vlastních IT systémů,“ uvádí S. E. Nielsen.

MiR roste, aby podpořil poptávku

Pro uspokojení rostoucí poptávky plánuje společnost v roce 2022 přijmout zaměstnance na více než 50 volných pracovních míst v dánském sídle i po celém světě, včetně Severní Ameriky, nejrychleji rostoucím trhu MiR. Hlavní kancelář společnosti bude sídlit v Cobot Hub centru v Odense, které je nyní budováno ve spolupráci s Universal Robots, čelním dodavatelem kolaborativních robotů.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články