;

Světové mobilní vývojářské špičky se sejdou v originálním 3D světě

08. 06. 2020

Světové mobilní vývojářské špičky se sejdou v originálním 3D světě

Vývojáři z Googlu, Microsoftu nebo Uberu měli původně vystoupit v Kongresovém centru. Kvůli karanténě se vše přesouvá do unikátního 3D světa – mDevCamp 2020.

Největší středoevropská vývojářská konference mDevCamp 2020, jejímž mediální partnerem je i náš server orobotice.cz se uskuteční 10. a 11. června. A zapojit se do ní půjde třeba z terasy nebo balkonu vašeho bytu. Speciálně pro tuto akci byl naprogramován a vystavěn vlastní virtuální 3D svět. A ke vstupu do stačí jen počítač a příslušná aplikace. Každý účastník si zvolí jedinečného avatara, se kterým se pak může zapojit do networkingu s kolegy z celého světa, poslechu přednášek, nebo třeba návštěvě partnerských stánků. 

„Už od začátku jsme věděli, že chceme našim návštěvníkům nabídnout víc než jen klasický online stream. mDevCamp je komunitní akce založená zejména na networkingu mobilních vývojářů ze všech koutů světa a o tento rozměr jsme nechtěli návštěvníky ochudit ani letos,“ říká zakladatel a patron mDevCampu Michal Šrajer.

Na stavbě virtuálního světa pracoval český tým organizátorů mDevCampu v čele s Davidem Ryšánkem a Jaroslavem Holaňem. “Nabídka trhu nám nevyhovovala. Rozhodli jsme se proto postavit si vlastní a stihli jsme to v rekordně krátkém čase. Karanténní omezení tak vlastně pomohla ke vzniku nového, 3D virtuálního světa,” komentuje  Ryšánek, který spolupracoval na nejúspěšnější VR hře světa Beat Saber. 

Na unikátní 3D konferenci se chystají světové vývojářské špičky. Z amerického Seattlu se připojí Richard Threlkeld ze společnosti AWS Mobile, aby se podělil o své zkušenosti a rady z oblasti security pro Android. Jeho protiváha – Vadim Drobinin, security expert pro konkurenční iOS – bude mluvit mimo jiné i o mýtu neprolomitelnosti těchto systémů. Oba experti vystoupí v novém formátu deep-talks. 45 minutové bloky umožní speakerům zaměřit se i na technické detaily témat a proniknout víc do hloubky.

Zkušenosti s programováním real time video procesoru poodhalí Ben Sandofsky, autor Spectre Camera, nejlepší aplikace pro iPhone v roce 2019. A návštěvníci virtuální 3D světa nepřijdou ani o speakery ze společností jako je Google, nebo Microsoft. Ten vyslal na Confer-O-Matic, jak vlastní 3D platformu vývojáři mDevCampu pojmenovali, hned dva mladé talenty. Praveen Kumar Pendyala bude mluvit o tom, jak v aplikacích pro Android efektivně využívat prvek navigace. A Brandon Minnick představí novinky na platformě Xamarin. 

Konference je v angličtině a po celou dobu konání bude účastníkům k dispozici tým pro řešení případných technických problémů. Kompletní program i s přehledem hostů najdete na https://mdevcamp.eu/.  

Autor: Tomáš Vrána

Další články