Tesla začne vyrábět svůj Cybertruck až v roce 2022

Zdroj: TESLA
Ekologie 27. 08. 2021

Tesla začne vyrábět svůj Cybertruck až v roce 2022

Pokud jste doufali, že budete řídit Cybertruck od Tesly už v letošním roce, tak musíte ještě pár měsíců počkat. Tesla totiž podle portálu Engadget posunula v tichosti premiéru svého elektrického pickupu Cybertruck na příští rok. Navíc své jednomotorové nákladní vozy Tesla představí ještě později.

Společnost Tesla již naznačila, že cíl, který si s Cybertruckem pro letošní rok dala, nemusí být realistický. Elon Musk řekl, že v letošním roce se vyrobí jen několik kusů Cybertrucku a že standardní výroba začne až v tom příštím.
A konkurence vůbec nespí. Již nyní je připraven vůz Hummer EV od společnosti GMC, společnost Rivian v září představí svůj kamion R1T a automobilka Ford začne vyrábět svůj Ford F-150 Lightning na jaře 2022. Cybertruck tedy zřejmě přijde na řadu z této čtveřice až jako poslední.


Zpoždění však asi není překvapivé, neboť za studena válcovaný ocelový skelet Cybertrucku vyžaduje jedinečné výrobní postupy, které přípravu produkce prodlužují. Společnost Tesla je ale na druhou stranu známá svými verzemi výrobních plánů, které jsou v rozporu s realitou, takže se teprve uvidí, jaká bude skutečnost. Přesto však automobilka už nyní může počítat se zadrženou poptávkou, neboť má na svůj Cybertruck již více než 1,2 milionu rezervací. Každý zájemce o vůz zaplatil sice zálohu sto dolarů (2 175 korun), ale ta je vratná, takže není zřejmé, kolik lidí si vůz skutečně koupí.

Podle portálu ElektrickeVozy.cz má proti tomuto vozu námitky slavný investor Jim Cramer, který uvádí, že základním problémem Cybertrucku je jeho velmi kontroverzní a netradiční design. Přímo uvedl, že se jedná o velmi nevzhledný automobil.

Podívejte se na pětimininutové představení Cybertrucku samotným Elonem Muskem z listopadu roku 2019:

Autor: Miroslav Oupic

Další články