;

Universal Robots zahájil webináře o kobotech

07. 05. 2020

Universal Robots zahájil webináře o kobotech

Sérii internetových seminářů o možnostech automatizace za pomocí kolaborativní robotiky pořádá jeden z největších výrobců kolaborativních robotů na světě, dánská společnost Universal Robots.

Vzhledem k situaci ohledně šíření koronaviru není možné organizovat hromadná setkání a konference. Společnost Universal Robots se proto rozhodla uspořádat v Česku, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Rusku sérii webinářů – internetových seminářů.

Webináře jsou rozděleny do tří tematických částí. Každá z nich trvá zhruba hodinu a účast na všech je zdarma. Webináře povedou technici a odborní zástupci v jazyce dané země. Účastníci budou mít možnost navázat s těmito odborníky přímý kontakt a klást jim dotazy.

První tematická část webináře pro české a slovenské účastníky proběhla 5. května, další je naplánovaná na 12.5 a bude věnovat svařování, po ní bude následovat webinář na téma šroubování, který se uskuteční 28.5. Všichni zájemci se můžou zaregistrovat na https://www.universal-robots.com/cs/webinars/.

Zdroj: Universal Robots

 1. Seminar in the box

Webinář pod názvem Seminar in the box je určen začátečníkům a firmám, které chtějí získat povědomí o automatizačním procesu v malých a středních podnicích, dále získat povědomí o značce Universal Robots a kolaborativních robotech. Budou jim představeny produkty společnosti Universal Robots, zejména kolaborativní roboty (koboty) a dozvědí se, jak postupovat od vybalení a usazení kobotu až po základní naprogramovaní, včetně praktické ukázky.

 2. Aplikační webináře

V aplikačních webinářích bude objasněno používání kobotů v rámci konkrétních úloh. Účastnící se dovědí, jak má vypadat konkrétní instalace a jaké koboty jsou pro danou úlohu nejlepší. Výklad se zaměří na nejčastější případy použití kobotů:

  • svařování
  • šroubování
  • paletizace
  • leštění
  • manipulace s předměty (bin picking)
  • obsluha strojů a zařízení.

Informace pak doplní případové studie z praxe.

 3. Doplňující informace o produktech

V poslední, třetí, tematické části nabídne společnost Universal Robots doplňující informace navazující na užívání a pořízení kolaborativních robotů. Mezi hlavní témata patří bezpečnost práce s koboty, dále služba Servis 360 Basic neboli prodloužená záruka.

Autor: Tomáš Vrána

Další články