;

V pardubickém logistickém centru nasadil DB Schenker svého prvního robota. Urychluje přesun zboží

Články 26. 10. 2020

V pardubickém logistickém centru nasadil DB Schenker svého prvního robota. Urychluje přesun zboží

Německý přepravce přechází postupně v zemích, kde působí, na větší míru automatizace. V České republice proto nyní uvedli robota, jehož úkolem je identifikovat a přesouvat vozíky s nákladem.

Autonomního mobilního robota pojmenovaného MiR Hook 200 vyrobila dánská firma Mobile Industrial Robots. V pardubickém zařízení pak s jeho zprovozněním pomáhal český integrátor, společnost DREAMland.

Jsem nesmírně potěšen, že se nám podařilo implementovat prvního robota do našeho běžného provozu v České republice,“ nechal se slyšet Tomáš Holomoucký, ředitel české pobočky společnosti DB Schenker.

Takováto autonomní řešení nám umožní optimalizovat logistické procesy a uleví našemu personálu od jednoduchých úkonů ve skladu. Jsme hrdí na to, že podporujeme inovace a budujeme sklad budoucnosti,“ líčí Holomoucký, kudy se pravděpodobně budou ubírat další kroky firmy.

MiR Hook 200 je robot na kolečkách vybavený 3D kamerou a laserovým skenerem. S jejich pomocí dokáže prostřednictví načtení QR kódu automaticky detekovat vozíky připravené k vyzvednutí ve vymezené zóně.

Pohon poskytuje dvojice baterií s výdrží až 16 hodin provozu. K dobití do plného stavu robotovi stačí údajně pouhé 3 hodiny. Momentálně je v pardubickém skladu využíván hlavně k převozu vozíků ze skladovacího prostoru do balírny a zpět.

Pří maximálním užitečném zatížení 500 kg se robot dokáže vyhýbat statickým i pohyblivým překážkám a úměrně tomu upravovat svou dráhu. Nasazení MiR Hook 200 se dle vyjádření obou firem nepojí se žádnými zásadními zásahy do infrastruktury a funkčnost robota jde rozšiřovat prostřednictvím dalších nástavných modulů.

Autor: Tomáš Vrána

Další články