Bolt se chystá na Moravu

Zdroj: Bolt Market
Byznys 15. 02. 2022

Bolt se chystá na Moravu

Na přelomu února a března spustí známá přepravní platforma své služby v Brně, brzy poté by měla následovat i Ostrava. Zároveň se společnost zavazuje, že objednaný nákup doručí do 15 minut.

Díky novým logistickým centrům v pražských Vršovicích, na Smíchově a ve Strašnicích dokáže Bolt Market doručit nákupy potravin zákazníkům na obou březích Vltavy, ve čtvrtích jako Smíchov a Malá Strana nebo Nové Město, Vinohrady, Vršovice, Strašnice či Nusle, za 15 minut. Na okrajích Prahy se společnost na tuto dobu doručení připravuje, brzy plánuje spuštění dalších distribučních center po celém hlavním městě. A po Praze se chystá na Moravu.

„Obě největší moravská města jsou naším dalším logickým krokem, do prvního z nich vstoupíme na přelomu února a března. Do konce roku 2022 se pak bavíme o kompletním pokrytí Prahy a většiny krajských měst v celé zemi. V roce 2023 pokryjeme zbylá krajská města,“ řekl serveru FocusOn Karel Složil, country manager služby Bolt Market pro Českou republiku.

Nákup do 15 minut po odkliknutí

Dlouhodobým cílem společnosti je doručit nákup do 15 minut od odkliknutí objednávky ve všech čtvrtích měst, na která cílí. Zákazníky chce získat díky kombinaci příznivé ceny a právě času dodání.

„Konkurence se většinou soustředí na jedno, nebo druhé, my se snažíme optimalizovat obojí. Když k tomu přidáme příznivé ceny, vychází z toho zajímavá služba, která si za měsíc a půl provozu našla úctyhodné portfolio zákazníků,“ tvrdí Složil.

Dovoz zlevněných potravin s koncem trvanlivosti

Bolt Market zároveň zahájil spolupráci se službou Nesnězeno, díky které si zákazníci mohou přímo v Bolt Marketu vyzvednout také výrazně zlevněné potraviny na konci minimální trvanlivosti. Jde o zcela novou službu, aplikace Nesnězeno se doposud zaměřovala pouze na restaurace.

Nesnězeno umožňuje objednat si a vyzvednout jídla, která restaurace nestihly prodat, a nyní díky spolupráci s přepravní platformou i potraviny těsně před koncem nebo na konci trvanlivosti. Tyto položky si uživatelé Bolt Marketu mohou objednat se slevou nejméně 50 procent. Začátkem ledna obě služby zahájily společný pilotní provoz v pražských Vršovicích, spočívající v distribuci balíčků s potravinami v hodnotě po slevě 69 Kč. Nyní se jejich spolupráce rozšířila i na Smíchov a chystají se také do Strašnic.  

Dlouhodobě plánujeme rozšíření naší aplikace mimo gastro segment a chtěli bychom spolupracovat také s obchodními řetězci. Jsme rádi, že prvním partnerem tohoto typu je platforma Bolt, která klade velký důraz na udržitelnost. Společně se nám podaří zachránit desítky tun jídla ročně před vyhozením a omezit potravinový odpad na všech pobočkách Bolt Market na úplné minimum. Naše spolupráce probíhá velmi hladce a těšíme se na společnou expanzi do dalších měst,“ dodal Jakub Henni, generální ředitel a spoluzakladatel Nesnězeno.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články