Česká firma hlásí rekordní obrat skoro 3 miliardy korun. A to díky solárům a čerpadlům

Zdroj: Pixabay

Česká firma hlásí rekordní obrat skoro 3 miliardy korun. A to díky solárům a čerpadlům

Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody, zažil loni nejúspěšnější rok ve své 67leté historii. Její tržby meziročně vzrostly o 29 %, čímž téměř překonala hranici 3 miliard korun.

Za rekordním navýšením prodejů stojí otevření nové fotovoltaické divize DZD Solar a masivní nárůst poptávky po akumulačních nádržích a tepelných čerpadlech, který vyvolalo prudké zdražení konvenčních zdrojů energie. V letošním roce firma plánuje rozsáhlé investice do realizace nové výrobní a skladové haly v Luštěnicích, jejich automatizace a robotizace či vývoje nových produktů. 

Ekonomické výsledky z roku 2022 jasně ukazují, že se nám podařilo překonat všechny překážky, které nám položily do cesty minulé dva roky: ať už se jednalo o pandemickou krizi, nedostatek a zdražování klíčových výrobních surovin nebo válečný konflikt na Ukrajině, jenž s sebou přinesl prudký nárůst cen konvenčních zdrojů energie (ropy, zemního plynu či uhlí),“ říká Karel Pacourek, generální ředitel DZ Dražice.

Na úspěšný rok 2022 měl podle něj vliv především efektivní úpravy výrobního programu a otevření nové fotovoltaické divize. Na konci roku se navíc zlepšily dodávky komponent pro výrobu tepelných čerpadel NIBE, která firma dováží ze Švédska.  

„Věříme, že zájem o tepelná čerpadla, akumulační nádrže nebo fotovoltaické systémy bude pokračovat i v budoucnu. Rozhodli jsme se proto významně posílit naši výrobní i skladovací kapacitu, abychom byli schopni nadále odpovídat na masivní poptávku po energeticky úsporných a ekologických řešeních,“ dodal Pacourek.      

Společnost DZ Dražice dlouhodobě zastává pozici největšího českého výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží a výhradního dovozce environmentálně šetrných systémů NIBE do České republiky a na Slovensko. V minulém roce navíc otevřela novou divizi zaměřenou na prodej fotovoltaických systému DZD Solar.

Její produkty naleznou své využití v každé domácnosti, ale také v průmyslovém provozu, komerčním objektu nebo veřejné budově. Nejzásadnější produktovou novinkou, kterou firma uvedla vloni na trh, je hybridní solární úložiště Slunečnice S3 kombinující vlastnosti hybridního ohřívače vody a bateriového úložiště.      

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články