Česká hostingová společnost hlásí čtvrtmiliardový obrat

Zdroj: vshosting
Technologie 07. 02. 2023

Česká hostingová společnost hlásí čtvrtmiliardový obrat

Podle předběžných výsledků dosáhla společnost vshosting v loňském roce obratu 246 milionů korun, což představuje téměř 20% nárůst oproti roku 2021, kdy obrat dosáhl zhruba 207 milionů. Rok předtím atakovaly tržby hranici 175 milionů korun.

Obliba jejich služeb a rozšíření portfolia vedly bezesporu k růstu tržeb. Rok 2022 tak byl jen dalším potvrzením silné pozice vshostingu na českém a slovenském trhu. 

“Jsme největší hostingová firma v Česku. V roce 2023 i přes očekávanou ekonomickou recesi plánujeme obdobně velký růst či mírně vyšší, a to zejména díky aktivní expanzi firmy do Maďarska. To se pojí samozřejmě s oslovováním nových cílových skupin na již obsazených trzích, kde vshosting dominuje,” říká zakladatel a CEO firmy Damir Špoljarič.

Od roku 2020 je vshosting součástí německé skupiny Contabo, která patří mezi nejrychleji rostoucí hostingové firmy na globálním trhu. „Naše společnost Contabo je velmi aktivní nejen v rámci vlastní expanze (nově např. Austrálie nebo Anglie), ale vshosting je díky skupině výrazně silnější v mnoha ohledech, a proto rosteme výrazně rychleji a stabilněji,“ doplňuje Damir Špoljarič.

Vedle obratu roste firmě i zisk a počet zaměstnanců. Za rok 2020 hlásí zisk ve výši bezmála 13 milionů korun, o rok později je to již více než 22 milionů, za loňský rok ještě nejsou finální čísla k dispozici. Co se týká zaměstnanců, tak zatímco v roce 2020 jich bylo 41, v roce 2021 již 52 a loni se počet zaměstnanců ustálil na 74.

Autor: Jiří Böhm

Další články