Dobrá karma. Z nepovedených kabelek sedací vaky pro školky

Zdroj: Vuch

Dobrá karma. Z nepovedených kabelek sedací vaky pro školky

Nepovedené produkty firmy běžně vyhazují. V chrudimské firmě Vuch však vznikl nápad, jak kazovým kabelkám a dalším módním doplňkům vdechnout nový život. Vyrábí z nich sedací vaky, které pak věnují školkám.

Česká módní značka kabelek, batohů, peněženek a dalších módních doplňků Vuch dává velký důraz na udržitelnost. Proto nepovedené produkty přetváří na barevné sedací vaky pro malé děti.

„My ve Vuch máme radost, když mají radost ostatní. A co je víc, když můžete vykouzlit úsměvy malým dětem a u toho trochu pošetřit životní prostředí? Proto u nás vznikl nápad, jak dál využívat nevyhovující kousky našich produktů a vyrábět takzvané Bobíky,“ říká Martin Kůs, spoluzakladatel a spolumajitel Vuch.

A jak Bobíci vznikají?

Nevyhovující produkty se odváží do velké drtičky, kde se vytvoří malé kousíčky o velikosti 1-5 centimetrů. Drť je potom smíchána s polystyrenovými kuličkami. Tím vznikne pohodlná náplň vaků na sezení – Bobíků. 

Zdroj: Vuch

„Za každý počet třech prodaných Bobíků věnujeme tři vaky do konkrétní mateřské školky v našem regionu. Děti tak mohou na vacích tvořit, odpočívat, řádit nebo prostě jen sedět na barevných Bobících a my máme jistotu, že jsou ve správných rukou a dělají radost. Navíc je vyrábíme kompletně v české produkci, což je poslední střípek Bobího příběhu,“ dodává Martin Kůs.

Bobíka si může pořídit každý, například jako taburet do obýváku, fajn parťáka do pokojíčku pro dítě či pro relaxaci na chatě nebo chalupě. A tím přispět k ekologii i radosti v mateřských školkách.

Autor: Alena Burešová

Další články