FOCUS ON: Hezkým obličejem se dá vydělat, ale není to tak jednoduché, jak se může zdát

Foto zdroj: Focuson.cz
Byznys 14. 08. 2021

FOCUS ON: Hezkým obličejem se dá vydělat, ale není to tak jednoduché, jak se může zdát

Jak se změnil svět modelingu, kdo se stará o finanční vzdělávání modelek a jsou soutěže krásy kvůli sociálním sítím přežitek? Odpovídala Eva Čerešňáková, bývalá modelka a současná ředitelka komunikace v Trinity Bank. 

Online svět a sociální sítě modeling hodně změnily. Top modelek, které se svým povoláním dokážou slušně uživit, je jen pár. Přesto se do tohoto světa vrhají ještě nezletilé děti. Kdo jim však pomáhá ve finanční gramotnosti? „O finanční vzdělávání modelek by se měly starat v prvé řadě vlastní rodiče,“ myslí si Eva Čerešňáková. Sama dodává, že její rodiče ji naučili prostředky spořit a vhodně investovat. 

„Mojí první větší investicí bylo pořízení vlastní nemovitosti. Myslím si, že je to v současné době jedna z nejstabilnějších investic. Hodně peněz jsem také investovala sama do sebe, do cestování a jazykových kurzů,“ dodává Čerešňáková. Díky tomu ovládá šest jazyků, což jí přináší další pracovní možnosti. 

Kryptoměny? Zatím ne…

Vzhledem ke své práci se Čerešňáková informuje o nových trendech v možnostech investování. Zatím ale podobnou investici nechystá. „Kryptoměny mě velice zajímají, ale nemám v nich žádnou investici, protože to vnímám jako něco nejistého. Jako bublinu, které se nafukuje tak nezdravě, že jednou musí splasknout,“ dodala s tím, že pokud má jako investici nemovitost jako byt nebo garáž, tedy hmatatelnou věc, může ji kdykoli pronajmout nebo zpeněžit. 

A jak by Eva Čerešňáková naložila s volným milionem? Dříve by prý uvažovala o nějaké garsonce, což je dnes vzhledem k cenám bytů nereálné. Proto by část peněz investovala opět do sebe, například do cestování. Zbylou část by si nechala jako rezervu pro případ nouze.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další rozhovory