Ford chce do roku 2026 prodat přes 2 miliony elektromobilů

Zdroj: Pixabay
Ekologie 04. 04. 2022

Ford chce do roku 2026 prodat přes 2 miliony elektromobilů

Firma rozšiřuje svou výrobu elektrovozů i v Evropě. V nejbližších letech plánuje hned sedm nových elektromobilů, chce tak zvýšit svou přítomnost na trhu.

Ford uvádí, že do roku 2024 bude mít v Evropě hned tři nové osobní elektromobily a čtyři nové užitkové elektromobily. Jedná se o další kroky ve snaze rozšířit svou přítomnost na trhu s elektromobily, píše server Tech Xplore.

Ford do roku 2026 plánuje v Evropě prodat přes 600 000 elektromobilů. Během šesti let vyrobí v německém Kolíně nad Rýnem až 1,2 milionu elektrovozů.

Už příští rok zde začne výroba zcela nového středně velkého elektro crossoveru. Druhý elektromobil se začne vyrábět v roce 2024. Elektrická verze Fordu Puma se bude od roku 2024 vyrábět v rumunské Craiově.

U užitkových vozů Transit se objeví čtyři nové elektrické modely. V roce 2023 dodávka Transit Custom a víceúčelové vozidlo Tourneo Custom. V roce 2024 menší dodávka Transit Courier nové generace a víceúčelové vozidlo Tourneo Courier

„Mám radost, že v Evropě dochází k tak rychlým změnám, které jsou pro celé naše odvětví výzvou k výrobě lepších, ekologičtějších a digitálnějších vozidel,“ uvedl v prohlášení prezident a generální ředitel společnosti Ford Jim Farley.

Ford oznámil, že rozděluje své aktivity v oblasti elektromobilů a spalovacích motorů na dvě samostatné společnosti. Ford Blue se zaměří na tradiční spalovací motory a Ford Model e bude vyvíjet elektromobily. Detroitská společnost očekává, že do roku 2030 bude polovina jejích vozidel elektrických a do roku 2026 chce celosvětově prodat více než dva miliony elektro vozů.

Autor: Julie Sladká

Další články