Jaké celebrity budou předělány na roboty a androidy?

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay
Technologie 12. 03. 2022

Jaké celebrity budou předělány na roboty a androidy?

Blíží se doba, kdy skutečně realistický humanoid nebo android bude dostupný pro běžného člověka. Které celebrity už mají umělou verzi sebe samých?

Podle webu Robotics & Automation News existuje mnoho osamělých lidí, kteří touží po společnosti či intimitě z různých důvodů. Někteří z nich si možná rádi pořídí chodící a mluvící fyzickou podobiznu celebrity. Kdyby si člověk mohl koupit robota v podobě celebrity, která by se prodávala nejlépe?

Toto je seznam celebrit podle časopisu InSTyle, které si nechávají vyrábět panenky podle své podoby a nejspíš na tom i dost dobře vydělávají. V několika případech už z nich profitují spíše pozůstalí.

  1. Ashley Graham
  2. Audrey Hepburn
  3. Katy Perry
  4. Jennifer Lopez
  5. Ava Duvernay
  6. Heidi Klum
  7. Nicki Minaj
  8. Jennifer Lawrence
  9. Zendaya
  10. Elizabeth Taylor

Časopis Marie Claire zase dal dohromady výpis osobností, které mají vlastní panenku Barbie.

  1. Beyoncé
  2. Cher
  3. Cyndi Lauper
  4. Diana Ross
  5. Elvis and Priscilla Presley
  6. Emily Rossum
  7. Ava Duvernay
  8. Farrah Fawcett
  9. Grace Kelly
  10. Audrey Hepburn

Které z těchto celebrit se stanou předlohou pro androidy vyrobené v laboratořích, těžko říct, ale pravděpodobně by se prodávali dobře.

Android jako Alicia Vikander nebo Nicole Kidman

Možná by filmy jako Ex Machina mohly jako merch prodávat ženského humanoidního robota, kterého hraje Alicia Vikander. Televizní seriál Humans by mohl podobně rozšířit nabídku o podobou mnoha robotických postav, které hrají herci jako Gemma Chan, Emily Barrington a Jack Derges.

A nezapomínejme na dokonalé androidy z filmu Stepfordské paničky, kde ve verzi z roku 2004 hrála Nicole Kidman a v originále z roku 1975 Katharine Ross. Zmínit bychom mohli také filmy Blade Runner, z nichž jak ten z roku 1982, tak i ten nejnovější má androidy jako ústřední postavy.

Siri, Cortana, Alexa a další hlasoví asistenti s umělou inteligencí pomáhají velkým technologickým společnostem, jako jsou Apple, Google, Microsoft nebo Amazon, vybudovat potřebné schopnosti na zpracování přirozeného jazyka. Android by tak potenciálně mohl nejen vypadat přesně podle vašich představ, ale mít i konkrétnější rysy osobnosti.

Vypadá to, že hardwarová stránka je technicky náročnější než softwarová, protože pohybovat se v trojrozměrném prostoru není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Ale zjevně nejde o neřešitelný problém. Je možné, že to bude trvat 10, maximálně 20 let.

Máme se bát Boston Dynamics?

Odborný termín pro robota, který vypadá jako člověk, je android. I když většina lidí si pod tímto pojmem pravděpodobně představí spíše operační systém pro mobilní a počítačová zařízení, za kterým původně stojí společnost Google.

Doufejme, že Boston Dynamics, další společnost Googlu, nevytvoří androida, protože humanoidi, které v současnosti vyrábí, se vyhýbají tomu, aby lidi vyděsili k smrti tím, že vypadají jako hromada náhodných kusů kovu. Možná, by se mělo společnosti Boston Dynamics zakázat vyrábět androidy. Jejich roboti se pohybují tak děsivě realisticky, že by se jejich vývoj měl nejspíš zastavit.

Někteří výrobci robotů sestrojili humanoidy, kteří vypadají jako lidé. Nelze je úplně nazvat androidy, protože kromě vzhledu mají poměrně omezenou funkčnost. Asi nejznámějším stavitelem humanoidů či androidů je profesor Išiguro z univerzity v japonské Ósace, ale pravděpodobně existuje mnoho dalších.

Zdá se, že Japonci jsou obecně s roboty sžití více než ostatní. Jak daleko se však tito humanoidní roboti či androidi dostanou do našich domovů a životů?

Možná to bude zcela záviset na ceně, protože se zdá, že neexistuje žádný právní, morální nebo etický rámec, který by takový vývoj zakazoval.

V současné době probíhá diskuse o potenciálním nebezpečí systémů umělé inteligence ve vojenských aplikacích, ale co si počít s androidem, který manipuluje s vašimi emocemi a láme vám srdce?

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články