Jana Vaisová: Máte už jen pár dnů pro získání dvoutisícového příspěvku na stavební spoření

Zdroj: FinGO
Lidé 26. 12. 2022

Jana Vaisová: Máte už jen pár dnů pro získání dvoutisícového příspěvku na stavební spoření

Uvažujete ještě o založení stavebního spoření? Pokud ano, do konce roku 2022 lze stále ještě čerpat státní podporu, říká Jana Vaisová, hypoteční specialistka ve společnosti FinGO.

Do konce roku 2022 lze stále ještě využít státní příspěvek dva tisíce korun za letošní rok na stavebním spoření. I přes specifickou situaci posledních měsíců má stavební spoření své pevné místo mezi finančními produkty využívanými českými střadateli. Uzavření smlouvy do konce roku 2022 tak klientům umožňuje využití stávajících podmínek státní podpory. 

Hlavní výhodou stavebního spoření pro klienty jsou zejména zvýhodněné podmínky úvěrů na pořízení či vylepšení bydlení. Tzv. nezajištěné úvěry mohou totiž stavební spořitelny poskytovat se splatností až 25 let.

Výše státní podpory dva tisíce korun ročně je nejvyšší ve srovnání s okolními státy. Toto vše žádný jiný komerčně dostupný produkt v ČR neposkytuje. Pokud tedy klienti stačí uzavřít smlouvu stavebního spoření do konce tohoto roku, mohou čerpat státní příspěvek v plné výši dva tisíce korun. 

Stavební spoření lze využít nejen na samotné pořízení vlastního bydlení, ale i na účel rekonstrukce nebo vybavení domácnosti. Zajímavou výhodou stavebního spoření jsou zejména úvěry bez zajištění (tzv. účelové úvěry), které běžné banky neposkytují.

Tyto úvěry nemusí být zajištěny nemovitostí, mají zvýhodněnou úrokovou sazbu i délku splatnosti, která může být až 25 let. To v důsledku pro klienty znamená samozřejmě menší měsíční splátku.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články