Kde se dají bezpečně uložit cennosti a majetek? – díl 3

Zdroj: Pixabay
Byznys 18. 02. 2022

Kde se dají bezpečně uložit cennosti a majetek? – díl 3

Máte doma cenné věci – značkové hodinky, klenoty, sbírku známek, důležité dokumenty, obrazy a další drobný majetek? Přemýšlíte, jak jej co nejlépe ochránit před zloději nebo požárem? Ve třetím, posledním dílu představíme nabídku nebankovních bezpečnostních schránek, miniskladů a dalších míst.  

Nebankovní bezpečnostní schránky

24SAFE

Zdroj: 24SAFE

Společnost 24SAFE provozuje ve své pobočce na Praze 1 plných 15 000 bezpečnostních schránek, které jsou dostupné nonstop. Počtem nabízených schránek by se 24SAFE zařadil na čtvrté místo mezi bankami.

Používaný systém SafeStore Auto je plně automatizovaný, ukládají se v něm pouze informace o tom, která schránka náleží kterému klientovi. Systém má pojištění do hodnoty 0,5 miliardy korun a každá schránka má garantované krytí ve výši 300 000 Kč.

U nás je možno si pronajmout schránku od 1 měsíce až po několik let. Nejčastěji si klienti pronajímají schránky na 1 rok a následně prodlužují,“ řekl našemu portálu Petr Thomson, ředitel společnosti.

Jsme na trhu sedmým rokem a stále rosteme. Naše služby mají oproti podobným bankovním službám určité výhody, a tak věříme, že základna našich spokojených klientů bude neustále růst. Pozorujeme i vliv pandemie. Lidé se vrací k tradičnějším hodnotám a ty si u nás uschovávají.“

Minisklady

Pokud máte větší předměty, které potřebujete uschovat, například obrazy, do bezpečnostní schránky se nevlezou. K tomuto účelu je dobré využít minisklady.

Perfect Storage

Zdroj: Perfect Storage

Společnost Perfect Storage nabízí své samoobslužné minisklady ve třech pražských lokalitách (Praha 3, Praha 7 a Praha 8). Firma provozuje 7 různých velikostí miniskladu o rozměrech od 0,5 m2 do 20 m2. Cena za nejmenší rozměr je 650 Kč za měsíc.  

Minisklady (kóje) jsou dostupné nonstop a pod dohledem kamer.

Výpovědní lhůta je 15 dní.

Super Storage

Zdroj: Super Storage

Společnost Super Storage má svých 300 jednotek samoobslužných miniskladů také v Praze, konkrétně na Praze 4 a Praze 6.

Nabízejí zde 6 druhů miniskladů podle velikosti. Od skladu XS (2,86m2, 5,72m3) za cenu od 1 450 Kč za měsíc až po sklad XXL (11,72m2, 23,44m3), který se dá pronajmout od 3 950 Kč za měsíc.

Autem lze přijet přímo před minisklad a prostor je monitorován kamerami.

Většina zákazníků naše minisklady využívá dlouhodobě, od šesti měsíců a déle,“ informovala náš portál Dominika Dudová, majitelka a jednatelka společnosti. „Využívání miniskladů má rostoucí trend, lidé začínají vědět o možnosti skladovat vlastní věci (od nábytku přes například kola až po ne často používané věci), důvěřují tomuto typu uskladnění a i kvůli bezpečnosti jej preferují před sklepy či klasickými krytými garážemi. Ale pořád je to o edukaci populace, že podobné služby existují i v České republice, přestože mohou podobné sklady vidět v televizi, například v pořadu Válka skladů.

Autor: Miroslav Oupic

Další články