Kolik stojí automatizace? Umělá inteligence a kreditový systém ji zlevňují

Foto zdroj: FocusOn
Technologie 18. 12. 2023

Kolik stojí automatizace? Umělá inteligence a kreditový systém ji zlevňují

Automatizace je klíčovým prvkem moderního podnikání. Inovativní technologie firmám umožňují optimalizovat procesy, snižovat náklady a zvyšovat produktivitu. Pro mnoho českých klientů je ale překážkou cena. „Platíte pouze za to, co využijete. Pro tyto účely jsme zavedli systém kreditů,“ vyvrací přetrvávající předsudky Silvia Veverová, expertka z firmy Salesforce.

Zdejším zákazníkům často vadí vysoké náklady spojené se zaváděním automatizace. „Salesforce je jedno z těch dražších řešení na trhu. Spojujeme byznys s AI,“ potvrzuje Veverová, ale s nezbytným dovětkem, že cena je postavená především na kvalitě. 

Jak pomoct týmu? Využijte automatizaci

„V oboru jsem začala pracovat před pěti lety. Teď se soustředím čistě na automatizaci,“ vysvětluje Veverová. „Pokud máte tým a chcete zefektivnit jeho fungování, snažíte se pro něj vhodně nastavit automatizaci. To mohou být třeba tzv. replacements neboli nahrazení manuálních úkolů. Nebo integrace systémů tak, aby naše platforma fungovala i pro jiné zaměstnance. Aby bylo možné se systémem snadněji pracovat a mít lepší propojení mezi daty,“ vysvětluje Veverová.

Jejich nástroje může používat opravdu každý, odborné znalosti nejsou potřeba. „Nemusíte být ani přímo náš zákazník, ale tím, že zlepšujete své vlastní systémy, můžete nakonec využít velké množství našich bezkódových připojení,“ dodává Veverová.

Místo účetní nový systém v počítači

Příkladů spoluprací je mnoho. „Máme integraci např. s účetním systémem, kde chceme zpracovávat faktury. Dám příklad. Náš bot – robotický proces – dokáže na Gmailu najít pdf. Poté z faktury vytáhne potřebné informace. My musíme jen vyhodnotit, jestli jde o správný způsob, jak data ‚vypustit‘, a vše odkliknout. Pak se tento typ dokumentu uloží. Takže podruhé, když přijde ‚stejná‘ faktura, systém si ji už bude pamatovat. Tím se snažíme odstranit všechny manuální postupy,“ doporučuje Veverová nástroj, který ulehčí práci účetním.

Salesforce si přitom mohou pořídit i menší firmy. „Pracujeme s malými i velkými podniky. Někdy instalace systémů a automatizace může trvat několik dní, někdy jen pár hodin,“ vysvětluje Veverová.

Neplatíte za to, co nepoužíváte

Přidaná hodnota Salesforce zahrnuje pomoc v oblasti managementu, s robotickou automatizací, integrací systému, propojením dat. „To vše je jinde potřeba ošetřit další platformou. U nás to zvládáme dát do jedné. Platíte tak pouze za to, co využijete. Máme totiž kreditový systém, který umožňuje flexibilitu,“ vysvětluje Veverová.

Více o produktech Salesforce se nyní můžete dozvědět na stránkách Salesforce na dosah ruky.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další rozhovory