Microsoft investuje dvě miliardy dolarů do autonomních vozů Cruise

Články 22. 01. 2021

Microsoft investuje dvě miliardy dolarů do autonomních vozů Cruise

Technologická společnost Billa Gatese investovala dvě miliardy dolarů do amerického výrobce autonomních vozů Cruise. Zvedá tak odhadovanou cenu podniku na rovných třicet miliard.

Od spolupráce si výrobce ze San Francisca slibuje technologickou podporu a pomoc s komercializací projektu. Partnerství může podle informací webu TechCrunch oběma společnostem přinést stejné, dlouhodobější zhodnocení. Cruise konkrétně bude využívat Azure, cloudovou výpočetní platformu společnosti Microsoft, a to pro svoji zatím nezprovozněnou službu autonomně řízených vozidel.

Bez cloudu to nejde

Jakákoli společnost vyrábějící autonomně řízené produkty potřebuje při snaze o jejich komecializaci mít zároveň k dispozici robustní cloudovou výpočetní platformu. Provoz vozových parků autonomních vozidel, která budou přepravovat lidi nebo balíčky, generuje obrovské množství dat, což z cloudových služeb činí jeden z největších nákladů.

Cíle spolupráce

Partnerství společnosti Cruise s Microsoftem přinese oběma firmám zcela konkrétní benefity. Cruise díky ní může počítat s nižšími cenami cloudových služeb a Microsoft zase v akci otestuje některé ze svých špičkových systémů, které řeší pracovní zátěž potřebnou k uvedení strojového učení a robotiky k životu.

Pokrok v digitálních technologiích předefinuje všechny aspekty naší práce a života, včetně toho, jak se pohybují lidé a zboží,“ uvedla ve svém prohlášení Satya Nadella, ředitelka společnosti Microsoft. „Společnosti Cruise a General Motors použijí jako preferovaný cloud Azure, který nám pomůže škálovat výrobu a učiní z autonomní dopravy hlavní milník v tomto odvětví.“

Podle úterního oznámení se tedy partnerství vztahuje i na americkou automobilku General Motors. Microsoft bude preferovaným poskytovatelem veřejného cloudu GM, pomůže tak automobilce urychlit několik jejích digitalizačních iniciativ a zefektivnit operace napříč digitálními dodavatelskými řetězci.

Další články