Nejlepší investiční a obchodní komunity na Redditu

Zdroj: Pixabay
Byznys 15. 10. 2021

Nejlepší investiční a obchodní komunity na Redditu

Sociální platforma a agregátor zpráv Reddit zveřejnil na začátku roku 2021 žebříček nejpopulárnějších investičních komunit, včetně několika, o kterých jste možná ještě neslyšeli. Informuje o tom portál Investopedia.

r/wallstreetbets

Největší z investujících komunit Redditu se může pochlubit 10,5 miliony členů, přičemž stovky tisíc self-dabovaných „degenerátů“ (vlastní název komunity pro své členy) jsou online kdykoli. Toto fórum vytvořilo počátek komunity memových akcií, která dominovala zpravodajství v lednu 2021. Klíčovými rysy kultury WallStreetBets (WSB) jsou její vulgarismy a memy. V průběhu let si dokonce vytvořila výrazný žargon, který ji odlišuje od ostatních a přináší pojmy jako „stonks“ a „tendies“ do populárního lexikonu. Její živá atmosféra je spojena s volnomyšlenkářským přístupem k investování a dodržováním „sázek“ zmíněných v názvu komunity. Jak uvedl jeden vysoce hodnocený příspěvek: „Název subredditu je WallStreetBets. Ne WallStreet – dlouhodobé držení.“

r/stocks

Druhá největší subredditová komunita investování, která má 2,8 milionu členů, poskytuje ve srovnání s WSB střízlivější výhled na trhy. Neexistují žádné příspěvky vysílající zisky ani ztráty. Uživatelé mají tendenci poskytovat analýzy společností, klást otázky o dividendách nebo diskutovat o dopadu širších ekonomických podmínek. Komunita na r/akcích nabízí velmi odlišné prostředí než daleko populárnější WSB, čímž je přitažlivá pro jiný typ redditového investora.

r/investing

Podobně jako r/stocks i r/investing přitahuje vážnější publikum než většina investičních fór spojených s Redditem. Místo memů je r/investing místem, kde může jeho 1,9 milionu členů diskutovat o novinkách a událostech relevantních pro investory. Ačkoli r/investing silně připomíná r/stocks, první z nich má širší rozsah a uživatelé diskutují o tématech důležitých pro ekonomiku jako celek. Analýza financí konkrétní společnosti je vzácná, obvyklejší je širší zaměření a větší důraz na ekonomické základy.

r/pennystocks

Na r/pennystocks hledají „astronauti“ (členové) zisky investováním do méně známých společností v naději, že se dostanou „na Měsíc“. Amazon (AMZN) a Apple (AAPL) na r/pennystocks do značné míry chybí, ale například společnost American Battery Metals Corp (ABML) byla tipována na velikost. Tato komunita není malá, čítá totiž 1,6 milionu členů. Stejně jako ostatní investující komunity se diskusní vlákna soustředí na analýzu akcií a novinky společností, ale r/pennystocks nabízí také rozsáhlejší zaměření na volně prodejné cenné papíry, jako je například ABML.

r/robinhood

Útočiště pro uživatele populární online makléřské firmy sdružuje přibližně 820 000 investorů. Nejčastějším tématem na tomto fóru je řešení problémů a komunita vyniká svou užitečností, která pomáhá členům procházet celou platformou. Stránky také charakterizují memy a vtipy o Robinhood a investování obecně, ale orientace fóra na pomoc ostatním činí z r/robinhood základní nástroj pro kohokoli s aplikací.

r/GME

Přední internetová komunita pro ty, kteří investují do maloobchodních prodejců videoher, například GameStop (GME). Navzdory tomu, že má méně členů než oblíbená fóra jako r/robinhood, je vysoce aktivní a v daném okamžiku „drží linii“ s více než 20 000 uživateli. Není překvapením, že komunita zahrnuje slang WSB, ale soustředí se na jednu společnost. Jeho atmosféra je bezuzdná. Členové se domnívají, že na obzoru čeká masivní krátké stlačení, a když akcie klesnou, oznámí GME obchodování se slevou.

r/amcstock

Stejně jako r/GME je r/amcstock subreddit zcela věnovaný jedné společnosti. V tomto případě je to oblíbený řetězec kin AMC. Obě komunity mají mnoho společného, ​​přičemž všechny memy a slang, které internet dokáže vyprodukovat, sdílejí stejné cílové publikum. Koneckonců, AMC byla jednou z firem prosazovaných v maloobchodním šílenství dříve v roce 2021. S 324 000 členy a občas ohromujícími 60 000 procházení stránky je r/amcstock místem, kde se mohou potkávat internetoví investoři se zájmem o AMC.

Autor: Miroslav Oupic

Další články