Pobočka v Texasu pomůže i českým zákazníkům

Zdroj: Pixabay
Byznys 09. 03. 2022

Pobočka v Texasu pomůže i českým zákazníkům

Logistická společnost Gebrüder Weiss otevřela pobočku v El Pasu. Tato příhraniční aglomerace ve státě Texas se má stát centrem pro přepravu celovozových zásilek mezi Mexikem a USA.

Firma tak reaguje na rostoucí tok zboží mezi oběma zeměmi a z toho vyplývající vysokou poptávku po přepravních kapacitách. Pozice Mexika jako důležitého dodavatele pro americký automobilový, ocelářský a textilní průmysl roste na významu. A výhodné by to mohlo být i pro české firmy.

„Otevření pobočky v Texasu je dobrou zprávou i pro české zákazníky Gebrüder Weiss. El Paso je důležité pro export českých společností do jihozápadní části Spojených států amerických, ale také jako logistická brána do Mexika,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.  

El Paso má přibližně 700 000 obyvatel, je šestým největším městem Texasu a hlavním hraničním přechodem pro zboží cestující mezi Mexikem a Spojenými státy. Mezi jeho největší průmyslová odvětví patří textilní, automobilový, biomedicínský a elektronický průmysl.

Město má výhodnou polohu z hlediska dopravy, leží na dálnici Interstate 10, která vede ze západního na východní pobřeží Spojených států. Strategická je také poloha z hlediska leteckého spojení s některými z největších dopravních uzlů ve USA včetně Chicaga, metropolitní oblasti Dallas / Fort-Worth a Los Angeles.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články