Pomocí chytrého telefonu už lze ovládat i průmyslové roboty

Zdroj: Hirebotics
Články 05. 05. 2021

Pomocí chytrého telefonu už lze ovládat i průmyslové roboty

Společnost Hirebotics představila kolaborativního robota se specializací na sváření, kterého můžete nastavit a ovládat pomocí aplikace na svém chytrém telefonu.

Podle oficiální zprávy společnosti je kolaborativní robotický svařovací systém poháněn speciálním softwarem Beacon. Jak informují na webu Robotics and Automation News, jedná se o uživatelsky přívětivou aplikaci, umožňující „bezbolestnou automatizaci svařování“.

Cobot Welder je velkým skokem vpřed ve snadno použitelné automatizaci svařování, která kombinuje průmyslové robotické svařovací funkce s jednoduchostí použití na úrovni spotřebitele,“ dodává Rob Goldiez, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Hirebotics.

Kolaborativní robo-svářeč ukrývá kompletní svářečské řešení připravené k okamžitému použití. Zahrnuje totiž veškerý potřebný hardware a software potřebný k zahájení automatizované implementace svařování. Konkrétně pak: kolaborativního robota od Universal Robots – UR10e, napájení Miller Invision 352 MPa, robotický hořák Tregaskiss, mobilní vozík a v neposlední řadě důmyslnou aplikaci pro chytré telefony.

Srdcem celého systému je naše aplikace pro smartphony, která ze svářečů udělá programátory robotů během několika minut. Zkrácením potřebného času na naučení nových úkonů až o 60 procent pak snižuje Cobot Welder prostoje, zlepšuje kvalitu a produktivitu svařování a zajišťuje bezbolestnou automatizaci svařovacích procesů,“ dodává Mitch Dupon, ředitel byznys developmentu ve společnosti Hirebotics.

Svařovací profese prochází podle výrobců robotů pracovní krizí. Průměrný věk kvalifikovaných svářečů je 55 let, většina z nich pravděpodobně odejde do důchodu do 10 let. Mladší lidé přitom o tuto práci nejeví zájem v dostatečném počtu, aby udrželi průmyslovou poptávku.

Na trhu existuje potřeba kolaborativních svařovacích systémů, které lze bezpečně používat při práci s lidmi a zároveň budou sloužit jako podpora profesionálních svářečů převzetím zdlouhavých a neergonomických aspektů spojených s touto prací,“ uzavírá své vyjádření Joe Campbell senior, manažer společnosti Universal Robots.

Další články