Singapurský výrobce robotů míří do Evropy

Zdroj: Sesto Robotics / Baumüller
Články 10. 05. 2021

Singapurský výrobce robotů míří do Evropy

Společnost Sesto Robotics má v plánu se zaměřit na trhy v německy mluvících zemích. Mimo jiné se tím stane první singapurskou firmou poskytující autonomní řešení a mobilní roboty pro inteligentní výrobu v Evropě.

Samotná společnost podle webu MENAFN o sobě uvádí, že je předním singapurským výrobcem autonomních mobilních robotů. Při své snaze proniknout na evropský trh pak spolupracuje s německou automatizační špičkou – firmou Baumüller. Cílem je dostat svou vlajkovou loď, AMR (autonomní mobilní roboty) Sesto Magnus, do Německa, Rakouska a Švýcarska.

Zmíněný robot je speciálně vyroben a konstruován pro navigaci v prostorách s omezenou možností pohybu. Umí se samostatně pohybovat i v místech širokých pouze 0,9 metru, zatímco se vyhýbá všemožným překážkám. Je vybaven obousměrnou funkcí, která robotu umožní se stejnou rychlostí vycouvat ze slepých uliček, aniž by bylo nutné provádět otočku na místě, což jej odlišuje od ostatních robotů podobného ražení.

Prostřednictvím partnerství se společností Baumüller přineseme naše singapurské řešení AMR do výrobního, farmaceutického a zdravotnického sektoru v Evropě. S roboty Magnus pomůžeme Baumüller podnikům automatizovat přepravu materiálu pro širokou škálu aplikací, včetně intralogistiky, montáže strojů, testování a diagnostické technologie,“ prohlašuje Ang Chor-Chen, výkonný ředitel v Sesto Robotics.

Společnost Baumüller se sídlem v Norimberku je známá především výrobou elektrických pohonů a automatizačních systémů. Nabízí komplexní sadu inteligentních hardwarových a softwarových řešení, která pomáhají podnikům implementovat přizpůsobená automatizační řešení.

Singapursko-německý tandem

Společnost Baumüller posiluje své podnikání v oblasti pohonů a automatizace prostřednictvím své systémové dceřiné společnosti Baumüller Anlagen-Systemtechnik, která se nabízí právě pro singapurské Sesto jako ideální spolupracovník v automatizaci procesů manipulace s materiálem a dodávek. Sesto Robotics je i výhradním robotickým výrobcem poskytujícím Baumülleru autonomní mobilní roboty.

Poptávka po autonomních mobilních robotech roste a očekává se, že globální trh do roku 2027 dosáhne 8,3 miliardy dolarů (přibližně 176 miliard korun, pozn. red.). Abychom uspokojili tuto rostoucí poptávku, hledali jsme partnera, který by rozšířil naše produktové portfolio a nabídl přizpůsobená automatizační řešení pro podniky. Ve společnosti Sesto Robotics jsme našli toho pravého,“ konstatuje Thomas Scholz, obchodní ředitel společnosti Baumüller Anlagen-Systemtechnik.

Co Magnus umí?

Magnus využívá uživatelsky přívětivé rozhraní společnosti Sesto a lze jej snadno nasadit pro přepravu materiálu. Uživatel jej ovládá skrze tablet či notebook. Robot poskytuje nadstandardní dobu provozu – až deset hodin na jedno nabití. To je relativně rychlé, robot to zvládne za tři hodiny. V klidu tak může pracovat až 20 hodin denně. Magnus je vybaven 270stupňovými 2D lidary (laserové dálkové měření), vpředu a vzadu, které zajišťují bezpečnou navigaci a detekci překážek.

V rušné úzké chodbě by tak měl zastavit, když se mu dostane „pod nohy“ nějaká překážka, například vozík nebo zaměstnanec podniku. Bude-li překážka po nějaké době odstraněna, čeká dokud nezmizí nebo přesměruje svoji cestu. Inteligentní chování tedy zajistí správcům zařízení, že Magnuse lze bezpečně nasadit v místech, kde může být vysoký objem lidského provozu.

Další články