Škoda Group expanduje do Rakouska, zakládá zde novou společnost

Zdroj: Škoda Group Austria
Byznys 02. 02. 2023

Škoda Group expanduje do Rakouska, zakládá zde novou společnost

Škoda Group založila novou dceřinou společnost Škoda Group Austria GmbH se sídlem ve Vídni. Ta od února přebírá 40 zaměstnanců a část aktiv firmy Molinari Rail GmbH Austria, která se v listopadu 2022 dostala do insolvence.

Škod Group prošla v loňském roce významnými změnami organizační struktury s cílem expandovat na nové trhy a rozšířit své portfolio. Podle vedení by měla tato akvizice skupině přinést zkušený tým, který bude pracovat jak na zakázkách v rámci skupiny, tak i na vlastních projektech. Chce tím posílit svou pozici v oblasti technického projektování a designu.

„Tato nová akvizice je jasnou ukázkou naší práce a posilování pozice Škoda Group na trzích západní Evropy a zapadá do námi vytyčené strategie. Jsem rád, že jsme touto akvizicí získali tým 40 velmi zkušených projektantů,“ popisuje Mike Niebling, President West Region Škoda Group, pod kterého spadá i vedení rakouské pobočky. 

Převzetím Molinari Rail GmbH Austria získává Škoda Group zároveň i dvě nové lokality. Hlavní sídlo její rakouské dceřiné společnosti se nachází ve Vídni a pobočka je v tyrolském městě Schwaz. Nová dceřiná společnost získá velkou samostatnost v rámci svého byznysu a expertízy, ale bude se také podílet na aktivitách celé skupiny.

„Těšíme se na spolupráci s novými kolegy, kteří zajisté díky svému know-how přinesou nové myšlenky a nápady. Výzvou pro ně bude jistě i to, že budou pracovat jak na projektech v rámci skupiny, tak i na projektech, které již mají rozpracované pro své další zákazníky. Naším cílem je také realizovat zakázky, které byly v době podpisu rozjednané,“ doplňuje Andreas Maroschik, President Rolling Stock Development ve Škoda Group. 

Autor: Alena Burešová

Další články