;

Španělský výrobce představil kobota na kolečkách

Zdroj: Desmasa
Články 10. 03. 2021

Španělský výrobce představil kobota na kolečkách

Společnost Desmasa, specializující se na automatizační procesy, uvedla na trh mobilního kolaborativního robota, který v sobě inovativně kombinuje několik technologií.

Podle informací uveřejněných na webu Robotics and Automation News se jedná o autonomního mobilního robota – tedy robotickou platformu na kolech – s integrovanou kolaborativní robotickou rukou, která je připevněna na horní části pojízdné platformy. Přestože stroj používá dvě známé varianty robotů, tak je inovativně spojuje v nový typ, pro který příslušné průmyslové asociace vyvíjejí specifické standardy.

Španělská Desmasa tvrdí, že její víceúčelová jednotka je připravená na spolupráci s operátorem a je „perfektní pro mnoho aplikací ve výrobním závodě“. Nový mobilní kolaborativní robot by měl umět pracovat s lidmi v široké škále průmyslových aplikací, jako je manipulace, údržba strojů, kontrola a logistika.

Kolaborativní robotická jednotka zvládá všechny standardní průmyslem vyžadované úkony jako paletizaci a depaletizaci, nakládání a vykládání či kontrolu kvality. Konkrétně pak dokáže obsloužit:

  • systémy na konci linky
  • CNC podavač, nakládku a vykládku
  • automatizovanou kontrolu kvality
  • montážní linky
  • pick & place
  • automatické řídicí systémy

Zjevným benefitem pak je snadná doprava a mobilita po celém výrobním závodě. Kobot má všechny potřebné CE certifikace a podle vedení společnosti umožňuje také „snadnou integraci ve stísněných prostorech a může být umístěn v prostoru o 60 procent menším než tradiční robot“.

Software a uživatelské rozhraní jsou uživatelsky srozumitelné, intuitivní a snadno přizpůsobitelné dalším aplikacím. Díky senzorům pohybu, zajišťujícím okamžité zastavení, se navíc počítá s vysokou mírou bezpečnosti při spolupráci s lidmi.

Autor: Matouš Mareš

Další články