Tesla chce už v září spustit beta verzi autonomního řízení svého vozu

Autonomní řízení Tesla FSD. Zdroj: Tesla
Technologie 04. 09. 2021

Tesla chce už v září spustit beta verzi autonomního řízení svého vozu

Poté co před několika dny Elon Musk oznámil, že veřejný debut beta autonomního řízení se odbude až za několik týdnů, nyní už generální ředitel společnosti Tesla přímo tweetoval přesný čas a datum, kdy bude verze 10 Beta zpřístupněna beta testerům. Musk tak oficiálně stanovil datum na příští pátek 10. září a očekává, že asi dva týdny poté (kolem 25. září) bude podle očekávání aktualizovaná verze Beta 10.1 dostatečně dobrá i pro zavedení do výroby.

Podle portálu Insideevs to po několikanásobném odložení už nyní skutečně vypadá, že všichni majitelé vozů Tesla, jejichž vozidla mají správný hardware, budou moci zažít autonomní řízení FSD. Software a jeho neurální síť byly v poslední době hodně vylepšeny. Tesla se rozhodla pro svůj systém využít kamery ve verzi 9, které výrobce nazval „Pure Vision“.

Není to tak dávno, co Elon Musk přiznal, že vyrábět auta, která sama jezdí, je mnohem těžší úkol, než sám čekal. Nyní tedy dochází ke změně. I když je zvolen termín uveřejnění, stále to znamená pouze to, že řidiči vozů Tesla získají přístup k autonomnímu řízení FSD jen v USA. V Kanadě, v Evropě nebo v Číně zájemci tuto možnost zatím v září mít nebudou. Musk ale očekává, že v Kanadě budou moci řidiči využívat autonomní řízení FSD za několik měsíců. Pro Evropu zatím žádné datum zpuštění nebylo stanoveno.

Autor: Miroslav Oupic

Další články