Více než dvě třetiny podílových fondů jedou přes systémy Arbes Technologies

Zdroj: Arbes Technologies
Byznys 09. 10. 2022

Více než dvě třetiny podílových fondů jedou přes systémy Arbes Technologies

Podle zveřejněných údajů Asociace pro kapitálový trh České republiky (AKAT) odhaduje Arbes Technologies pokrytí svými systémy pro správu fondů a distribuci podílových listů až u 70 procent společností. Celkově mají tuzemští investoři v podílových fondech 688 miliard korun. Mezi hlavními systémy společnosti Arbes Technologies Topas, Arbes TA, SC Office a AMS je rozděleno přibližně 475 miliard z celkového objemu investic na trhu.

Vysoce regulovaný investiční svět s sebou nese notnou dávku nároků, od unijních regulatorních požadavků přes povinný reporting České národní bance až po vysoké nároky na zabezpečení produkčních systémů, na kterých investice ve své podstatě „běží“. Systémy by měly podporovat kompletní procesy správy fondů, jejich kontrolu z pozice depozitáře, poskytování služeb custody nebo správu individuálních portfolií formou asset managementu a zároveň garantovat soulad s legislativním prostředím.

Trh vyžaduje snadnější, rychlejší a levnější systémy, které jdou s dobou, a proto je stavíme na modularizaci a na využití mikroservisní platformy Arbes Digital Platform. Jsme preferovaný partner digitalizace a investic s třicetiletou zkušeností s dodávkami bankovních systémů a řešení pro kapitálové trhy. Dlouhodobě upevňujeme svou pozici díky sledování nejnovějších technologických trendů, dodává Michal Houštecký, CEO a předseda představenstva skupiny Arbes, která má aktuálně více než 200 odborníků a její konsolidované tržby za uplynulý rok dosáhly 590 milionů korun.

Michal Houštecký. Zdroj: Arbes Technologies

475 miliard investic pohání systémy

Mezi hlavními systémy společnosti Arbes Technologies Topas, Arbes TA, SC Office a AMS je rozděleno 69,1 procenta celkového objemu investic v podílových fondech, tedy přibližně 475 miliard. Z renomovaných společností využívají systémy Arbes Technologies například Amundi Czech Republic – investiční společnost, J&T Investiční společnost, NN Penzijní společnost nebo Česká spořitelna – Penzijní společnost. Systémům se dostává pozornosti i za hranicemi ČR, kde sklízí úspěchy například v Rakousku, Německu, Polsku nebo na Slovensku. Mezi významné klienty v zahraničí patří Partners Group na Slovensku, DenizBank v Rakousku nebo Ziraat banka v Německu.

Onboarding proces v dodaném systému AMS nám dává příležitost efektivně zasmluvnit klienty a uspokojit jejich poptávku po investičních finančních službách. Přínos dodavatele průběžně oceňuje náš tým při produkční podpoře, kdy jsou naše požadavky na technickou podporu řešeny operativně a flexibilně,“ komentuje výhody systému AMS Maroš Ovčarik, výkonný ředitel Partners Investments Slovakia.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články