Volkswagen plánuje v Německu miliardovou továrnu na elektromobily

Zdroj: Volkswagen
Technologie 25. 03. 2022

Volkswagen plánuje v Německu miliardovou továrnu na elektromobily

Pouhých 10 hodin by v nové továrně měla trvat výroba jednoho elektromobilu. Bude tak Volkswagen schopný konkurovat Tesle?

Německý automobilový gigant Volkswagen schválil investici ve výši 2 miliardy eur (zhruba 50 miliard korun) do nové továrny na výrobu elektromobilů. Snaží se tímto způsobem přepracovat své podnikání tváří v tvář tvrdé konkurenci, jakou je americká Tesla, píše server Tech Xplore.

Investice byla oznámena ve stejný den, kdy společnost Tesla dostala od místních úřadů zelenou k zahájení výroby v novém závodě nedaleko Berlína – první tzv. gigafactory Tesla v Evropě.

Vzhledem k tomu, že ambice Tesly jsou zaparkovány na trávníku před jejím sídlem, Volkswagen doufá, že se díky nové továrně vyrovná svému americkému rivalovi a bude vyrábět nové elektromobily během 10 hodin.

V současné době trvá výroba elektrického Volkswagenu v koncernovém závodě ve Zwickau ve východním Německu přibližně 30 hodin. Aspoň takový údaj prezentoval v listopadu před zaměstnanci firmy generální ředitel koncernu Herbert Diess.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články