;

Vznikla Asociace pro aplikovaný výzkum v IT

Zdroj: Pixabay
Články 11. 05. 2021

Vznikla Asociace pro aplikovaný výzkum v IT

Cílem asociace je být odborným garantem v oblasti problematiky podpory aplikovaného výzkumu v IT či legislativních změn státní podpory výzkumu a vývoje.

Asociace pro aplikovaný výzkum v IT (AAVIT) chce kolektivně hájit a podporovat veškeré zájmy osob v oblasti aplikovaného výzkumu v IT a podporovat aktivity při digitalizaci státní správy, tvorbě a udržení pracovních míst v oblasti IT či tvorbě HDP v oblasti aplikovaného výzkumu.

Zakládající členové asociace plánují podpořit skrze řadu aktivit všechny fyzické i právnické osoby, které si neví rady při stavbě koncepce vlastního aplikovaného výzkumu v oboru IT, který má setrvale rostoucí podíl na českém HDP. Asociace se bude profilovat jak odborným poradenstvím, tak vlastní iniciativou,“ doplnil Oliver Dlouhý, zakladatel Kiwi.com a zároveň prezident AAVIT.

Členy asociace IT firmy i výrobci sofistikovaných CNC strojů

Mezi zakládající členy asociace patří společnosti jako eMan, Fermat a TopMonks, její součástí je také Kiwi.com.

Členské firmy působí v řadě oblastí informačních technologií od digitalizace až po výrobu specializovaných průmyslových strojů vybavených nástroji pro softwarovou automatizaci. Zájem nových členů asociace tak není omezen „pouze“ aplikovaným výzkumem v oboru IT, ale i v dalších oborech. Členové asociace jsou zároveň významnými zaměstnavateli a exportéry produktů i služeb.

Jak bude asociace podporovat výzkum?

Asociace podpoří aplikovaný výzkum v IT několika způsoby. Nedostatek vzdělávacích zdrojů v tomto odvětví, jako jsou například specializované kurzy, podpoří asociace vlastní publikační, informační i poradenskou činností. Chce tak pomoci svým členům i při jednání s orgány státní správy, které mají v kompetenci podporu financování aplikovaného výzkumu.

Založením AAVIT chceme zlepšit informovanost a plynulost procesů v oblasti aplikovaného výzkumu v IT sektoru. Odborná veřejnost nemá dostatek informací o angažmá veřejné správy při podpoře jejích výzkumných a vývojových aktivit,“ zakončil Dlouhý.

Autor: Tomáš Vrána

Další články