Z českých tenistek si letos vydělala nejvíce Barbora Krejčíková

Zdroj: Carine06, Flickr, CC BY-SA 2.0
Byznys 24. 11. 2021

Ke konci roku bylo mezi prvními 100 tenistkami osm Češek, z nichž si nejvíce letos vydělala Barbora Krejčíková, která ve dvouhře vyhrála French Open a ve čtyřhře přidala double z pařížského grand slamu a navíc k tomu ještě titul z Turnaje mistryň. Celkově letos na price money získala 3,6 milionu dolarů (82 milionů korun). V úhrnu vydělala nejvíce Petra Kvitová (33,4 milionu dolarů – 752 milionů korun), i když letos skončila mezi Češkami až na šestém místě.

Náš portál přináší porovnání 8 českých tenistek, které se dostaly mezi prvních 100 hráček podle ratingu ženské tenisové asociace WTA.

Letos vládla Krejčíková

Tento rok si na price money nejvíce vydělala Barbora Krejčíková, která se nacházela v žebříčku WTA na konci roku na skvělém 5. místě, když vyhrála ve dvouhře grandslam French Open a získala další dva tituly. Navíc přidala ve čtyřhře čtyři tituly, především opět v Paříži a čerstvě i na Turnaji mistryň. V letošním roce tak inkasovala 3,6 milionu dolarů, což je v přepočtu 82 milionů korun. Na druhém místě se umístila Karolína Plíšková s 2,8 miliony dolarů (64,5 milionu korun) a třetí místo drží Karolína Muchová za 1,3 miliony dolarů (30,4 milionu korun).

I procentuálně si letos nejvíce polepšila Krejčíková

Pokud se podíváme na letošní příjmy z hlediska procent z celkových příjmů tenistek, tak na prvním místě je opět Barbora Krejčíková, která si letos vydělala 55,1 % všech svých dosavadních příjmů. Na druhém místě se umístila Tereza Martincová, která se letos poprvé dostala v ratingu WTA do první stovky a umístila se nejvýše na 48. místě. Ta si letos přičetla na účet 43,5 % všech svých dosavadních příjmů. Třetí místo v tomto hodnocení obsadila Karolína Muchová se 41,4 %.

V celkový výdělcích vládnou Kvitová s Plíškovou

Jak již bylo uvedeno výše, celkově si z aktivních českých tenistek vydělala nejvíce dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová – 33,4 milionu dolarů, tedy 752 milionů korun. Na druhém místě je Karolína Plíšková, která za svoji kariéru už si „vyhrála“ 23,3 milionu dolarů, tedy 523,6 milionu korun. S velkým odstupem je pak na třetím místě Kateřina Siniaková s vydělanými 7,4 miliony dolarů, což je v přepočtu 168,1 milionu korun.

Poznámka: Celkové částky i rating WTA jsou počítány k datu 22. 11. 2021 a směnný kurz CZK/USD byl podle ČNB k tomuto datu ve výši 22,501.

Autor: Miroslav Oupic