Zásilkovna zkouší vodíkové dodávky

Zdroj: Packeta
Ekologie 23. 09. 2022

Zásilkovna zkouší vodíkové dodávky

Skupina Packeta, jejíž součástí je i Zásilkovna, bude v Německu testovat vodíkovou dodávku společnosti HYVIA, patřící do skupiny Renault. Jedná se o první testovací jízdy vodíkových dodávek v Evropě, píše v tiskové zprávě Packeta.

V rámci spolupráce obou firem bude Packeta v Německu testovat vodíkovou dodávku Master Van H2-TECH, a to po dobu 3 měsíců. Partnerství obou firem bylo oznámeno na veletrhu IAA Transportation v německém Hannoveru, který probíhá od 20. září do 25.září 2022. Výsledkem testovacího provozu bude detailní případová studie, na jejímž základě naplánují obě firmy další konkrétní kroky v rozvoji vodíkové technologie.  

„Jsme potěšeni, že si nás jeden z lídrů rozvoje vodíkové technologie v Evropě vybral za svého partnera. Věřím, že výsledkem naší spolupráce bude další posun ve využívání vodíku v přepravě. Udržitelnost našeho podnikání je pro nás velmi důležitá. Do roku 2025 chceme mít velkou část našeho vozového parku na alternativní pohony a budeme cílit i na naše dodavatele, aby byl celý dodavatelský řetězec udržitelný. Zároveň jsme se v rámci naší strategie rozhodli k aktivitám vedoucím ke snížení uhlíkové stopy o více než 30% v průběhu příštích pěti let,” říká Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny a CEO skupiny Packeta. 

Zdroj: Renault Master H2-TECH

„Díky využití našeho softwaru na počítání tras dosáhneme toho, že dodávka Master Van H2-TECH na jedno nabití ujede až 500 km. Nádrž má kapacitu 6 kg vodíku a při současné ceně necelých 10 EURO za 1 kg vodíku se dostáváme na cenu 2,90 Kč na 1 ujetý km. Cena je tedy srovnatelná s cenou při používání benzínových dodávek, ale s nulovým znečištěním ovzduší,“ doplňuje Petra Císařová, projektová manažerka pro oblast udržitelnosti.

Renault Master H2-TECH v číslech: 

  • Dojezd: až 500 km 
  • Čas na nabití: 5 minut 
  • Palivový článek: 30 kW 
  • Úložný prostor: 12 m3 
  • Nulové emise CO2 
  • 100% bezpečné 
  • Nádrž obsahuje: 6 kg vodíku 

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články