Zkuste si zainvestovat nanečisto s akciovým simulátorem

Zdroj: Pixabay
Byznys 13. 10. 2021

Zkuste si zainvestovat nanečisto s akciovým simulátorem

Soutěžte bez rizika a získejte 100 000 amerických dolarů ve virtuální hotovosti, se kterými si vyzkoušíte své obchodní a investorské dovednosti! Spojte se s více než 700 000 investory po celém světě, komunikujte s nimi a naučte se metody jejich obchodování, abyste se tak stali lepším investorem. Tato hra je ideální platformou pro otestování vaší investiční strategie ještě dříve, než budete investovat vlastní kapitál.

Přemýšleli jste o nákupu akcií v určité společnosti, ale prostě jste neměli hotovost na obchodování? Nebo jste možná slyšeli zprávy o určité společnosti a mysleli jste si, že cena akcií poroste? Nebo jste se vždy chtěli dozvědět více o tom, jak si vybírat akcie k investování? Díky virtuální burzovní technologii jsou simulátory akciového trhu (alias burzovní hry), které vám umožňují vybírat cenné papíry, provádět obchody a sledovat výsledky – to vše bez rizika ztráty koruny – , tak blízko jako vaše klávesnice nebo mobilní telefon.

Akciový simulátor Investopedia

Online simulátory akciového trhu jsou jednoduché a snadno použitelné programy, které napodobují skutečné fungování akciových trhů. Simulátory zpravidla dávají uživatelům určitou částku virtuálních peněz do začátku – v tomto případě 100 000 amerických dolarů. Nakupují se pak zpravidla akcie, které jsou k dispozici na světových burzách – především na New York Stock Exchange (NYSE), Nasdaq a American Stock Exchange (AMEX).

Většina online simulátorů akciového trhu se snaží co nejvíce přizpůsobit skutečným okolnostem a akciovému trhu. Často si dokonce účtují makléřské poplatky a provize. Tyto částky mohou výrazně ovlivnit konečný výsledek investora. Jejich zahrnutí do simulovaného obchodování pomáhá uživatelům zvyknout si zohledňovat tyto náklady při rozhodování o nákupu. V průběhu hry se účastníci také učí základy financí i terminologii investování, jako jsou například poměry P/E.

Tyto užitečné dovednosti lze aplikovat i na skutečný obchodní akciový účet. V reálném světě samozřejmě existuje mnoho faktorů, které ovlivňují obchodní a investiční rozhodnutí, jako je něčí tolerance rizika, investiční horizont, investiční cíle, daňové otázky, potřeba diverzifikace atd.

I když se investiční simulátor portálu Investopedia blíží realitě, v současné době nenabízí obchodní prostředí v reálném čase s aktuálními cenami. Pro většinu uživatelů však 15minutová prodleva v provádění obchodu nebude znamenat nějaké vyrazné omezení v učení a radosti ze hry.

Vyzkoušejte si i vy své investiční znalosti a schopnosti a registrujte se zde.

Autor: Miroslav Oupic

Další články