13 akcií, které Warren Buffett prodává

Warren Buffett. Zdroj: Wikimedia Commons
Byznys 14. 08. 2021

13 akcií, které Warren Buffett prodává

Generální ředitel investiční společnosti Berkshire Hathaway Warren Buffett a jeho tým v prvních třech měsících letošního roku hodně různých akcií prodávali. Máte je ještě ve svém portfoliu?

Warren Buffett během prvního čtvrtletí roku 2021 prodával mnohem více než nakupoval, a přitom se jednalo o období, ve kterém trhy zdánlivě každý druhý týden dosahovaly rekordních maxim.

Předseda a generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway (BRK.B) snížil nebo úplně opustil podíly ve finančních a energetických zásobách, ořezal podíly společnosti ve farmaceutickém sektoru a nastoupil pouze na jednu novou pozici, která, vhodně, byla v pojišťovnictví.

Přestože byl hlavním tématem čtvrtletí prodej, Buffett vyjádřil důvěru v hrstku dalších investic společnosti Berkshire Hathaway a posílil tak například podíly v obchodních řetězcích – supermarketech a telekomunikacích.

Když Buffett prodá podíl v nějaké společnosti nebo naopak ji přidá ke svému stávajícímu portfoliu, tyto jeho obchody ovlivňují chování milionů dalších investorů, kteří pak přehodnocují své vlastní investice.

Americký portál Kiplinger, který se zaměřuje především na poradenství v oblasti osobních financí, přinesl přehled akcií, které Warren Buffett v prvních třech měsících tohoto roku prodával.

Prodané akcie Warrena Buffetta za období leden–březen 2021, řazené od té nejmenší změny po tu největší, které nastaly oproti prosinci 2020:

U.S. Bancorp (USB), prodej 1,5 milionu akcií (změna -1,1 %)
Bristol Myers Squibb (BMY), prodej 2,3 milionu akcií (změna -6,9 %)
General Motors (GM), prodej 5,5 milionu akcií (změna -7,6 %)
AbbVie (ABBV), prodej 2,7 milionu akcií (změna -10,4 %)
Sirius XM Holdings (SIRI), prodej 6,3 milionu akcií (změna -12,7 %)
StoneCo (STNE), změna -24,5 %
Merck (MRK), prodej 6,3 milionu akcií (změna -37,7 %)
Axalta Coating Systems (AXTA), změna -40,7 %
Chevron (CVX), změna -51,2 %
Liberty Global Class A (LBTYA), prodej 14,6 milionu akcií (změna -81,3 %)
Wells Fargo (WFC), změna -98,7 %
Synchrony Financial (SYF), prodej všech akcií
Suncor Energy (SU), prodej všech akcií

Příště druhý díl článku – 5 akcií, které Warren Buffett nakupuje.

Autor: Miroslav Oupic

Další články