Odhalte 7 překvapivých tajemství, jak zbohatnout

Zdroj: Pixabay
Byznys 28. 08. 2021

Odhalte 7 překvapivých tajemství, jak zbohatnout

Proč se každý domnívá, že když vydělává spoustu peněz, znamená to, že je bohatý? A co vlastně znamená termín bohatý?

Slovník definuje bohaté osoby jako ty, které mají velké množství peněz nebo majetku. Mellissa Houston, spolupracovnice časopisu Forbes, uvádí, že nejdůležitější otázka je ta, jak utrácíme své peníze. Protože i když vyděláváme velké množství peněz, ještě to neznamená, že jsme bohatí.

Běžnou pastí lidí s vysokými příjmy je skutečnost, že ačkoli vydělají spoustu peněz, hodně z nich utrácejí. Existuje totiž myšlenka, že se se svými penězi musí ostatním pochlubit, což často vede k nadměrným výdajům.

Lidé si často neuvědomují, že místo toho, aby utráceli peníze, které k nim přicházejí, je mohou pro sebe nechat pracovat prostřednictvím investic a poté na těchto investicích vydělat svůj pasivní příjem,“ zamýšlí se Melissa Houston. „Je úplně nejlepší, když začnete pracovat pro sebe a vaše peníze budou generovat ještě více dalších.“

Jaká jsou tedy nejlépe střežená tajemství zbohatnutí?

 1. Neutrácejte své peníze za odpisovatelná aktiva
  Největší odpisovatelný majetek, za který lidé utrácejí nejvíce peněz, jsou vozidla. Je lákavé koupit si krásné a značkové, plně naložené luxusní vozidlo, které vás bude stát téměř šestimístné číslo.
 2. Nikdy neutrácejte více peněz, než vyděláte
  Je lákavé držet krok s Novákovými od vedle a utrácet peníze za luxusní předměty, které nemají žádnou hodnotu, a „věci“, které nepotřebujete. Ale pokud utrácíte více peněz, než vyděláváte, hromadí se vám dluhy a ty vždy stojí peníze.
 3. Složený úrok je osmým divem světa
  Když investujete své peníze a navíc z nich získáte úroky, vaše peníze rostou exponenciálním tempem. Naopak to platí také. Pokud máte dluh, platíte peníze také za exponenciální dluh a vaše peníze to rychle sežere.
 4. Investujte do finančního vzdělávání
  Když investujete do sebe a naučíte se hospodařit se svými penězi, bude tato návratnost investic nezměrná, pokud implementujete to, co jste se naučili. Když použijete finanční dovednosti, které jste se naučili na kurzu.
 5. Investujte a sledujte svou čistou hodnotu
  Sledování čistého jmění je nejlepší způsob, jak změřit své bohatství. Vaše čistá hodnota = veškerá vaše aktiva (co vlastníte) snížená o všechny vaše závazky (co dlužíte). Čím vyšší je vaše čisté jmění, tím jste bohatší. Vaše bohatství spočívá v majetku, který vlastníte, jako jsou investice, aktiva, jako jsou nemovitosti k pronájmu, a ve všem, co vlastníte a co má hodnotu po dlouhou dobu.
 6. Vaše čistá hodnota spočívá ve vašem chování ve vztahu k penězům
  Jak budete utrácet, šetřit a spravovat své peníze, to pak bude rozhodovat o tom, jak jste bohatí nebo se v budoucnu bohatými stanete. Jedním z běžných indikátorů nejbohatších lidí je skutečnost, že nejsou příliš nápadní. Mají neuvěřitelné množství peněz, ale běžně je nevidíte na dovolené na nejdražších jachtách, v honosném oblečení nebo jak si dopřávají nadměrný životní styl. Stačí se jen podívat na jeden vzor – na životní styl Warrena Buffetta.
 7. Vytvořte si plán úspěchu
  Mít plán úspěchu je zdaleka nejdůležitější tajemství ze všech. Cíl bez plánu je jen přání, takže abyste dosáhli svých finančních cílů, musíte si naplánovat investice. Když plánujete a mapujete své cíle, je snazší změřit své výsledky proti vašim cílům a nést odpovědnost. Díky plánu budou vaše cíle více použitelné.

Pokud svému finančnímu plánu nevěnujete pozornost, kterou potřebuje k vybudování vašeho bohatství, je na čase to udělat!“ doplňuje Houston. „Návratnost této investice času, peněz a energie se v průběhu let sama znásobí a bude pravděpodobně nejlepší investicí, kterou jste kdy udělali pro sebe a svou finanční budoucnost.

Autor: Miroslav Oupic

Další články