Airbnb natrvalo zakazuje hlučné akce – už žádné domácí večírky!

Zdroj: Pixabay
Byznys 13. 07. 2022

Airbnb natrvalo zakazuje hlučné akce – už žádné domácí večírky!

Jak uvádí portál Axios, společnost Airbnb oznámila, že svůj dočasný zákaz večírků mění na trvalý.

Dočasný zákaz společnost zavedla poprvé v srpnu 2020, aby zpomalila šíření virové pandemie covid-19. Airbnb uvedlo, že od té doby došlo k meziročnímu poklesu hlášení o večírcích o 44 % a že zákaz byl dobře přijat hostiteli i komunitními vůdci.

Dočasný zákaz přišel poté, co závažné incidenty – včetně střelby, při níž přišlo pět lidí o život v roce 2019 – přivedly společnost k obavám, že lidé využívají pronájmy pro neoprávněné večírky.

Postupem času se zákaz večírků stal mnohem víc než jen opatřením v oblasti veřejného zdraví. Rozvinul se v základní komunitní politiku na podporu našich hostitelů a jejich sousedů,“ uvedla společnost v tiskové zprávě. „Zásady budou i nadále zahrnovat vážné důsledky pro hosty, kteří se pokusí tato pravidla porušit. Od pozastavení účtu až po úplné odstranění z platformy.“

V roce 2021 byl podle Airbnb pozastaven účet více než 6 600 osobám kvůli pořádání večírků.

U větších domů, které mohou „pohodlně a bezpečně“ ubytovat více než 16 osob, bude nyní odstraněn limit pro 16 osob, který byl součástí původní politiky.

Společnost totiž zavedla několik opatření k prosazení schválených pravidel. Například začátkem června Airbnb uvedlo, že spolupracuje s další krátkodobou pronájmovou službou Vrbo, která jí sdílí informace o „párty“ domech.

Autor: Miroslav Oupic

Další články