Česká spořitelna umožňuje v mobilním bankovnictví nákup zlatých slitků

Zdroj: Česká spořitelna
Byznys 16. 03. 2022

Česká spořitelna umožňuje v mobilním bankovnictví nákup zlatých slitků

Jako první banka v ČR nabízí svým klientům možnost pořídit si zlaté slitky přímo v mobilním bankovnictví George. Zájemce má na výběr ze čtyř variant o váze 10, 31, 50 a 100 gramů.

Fyzicky si zlaté slitky zájemce vyzvedne v některé z 12 poboček České spořitelny, a to nejpozději do 50 dnů od okamžiku, kdy obdrží pokyn k jejich vyzvednutí (pomocí SMS a e-mailu). Zlaté slitky si můžete přímo koupit také ve více než 50 pobočkách této bankovní instituce. 

„Zlato je pro investory typickým bezpečným přístavem a jeho cena v posledních šesti měsících vzrostla. Loni si naši klienti v pobočkách koupili zlaté slitky v celkové hmotnosti 551 kilogramů a vzhledem k charakteru ‚uchovatele hodnoty‘ mohou být zlaté slitky v současné geopoliticky napjaté situaci pro mnohé klienty zajímavou nákupní příležitostí,“ říká Roman Choc, šéf tribu Wealth Management.

„Naším hlavním cílem pro rok 2022 je digitalizace investování. Prvním konkrétním krokem v letošním roce je právě pořízení fyzického zlata online, které klientům umožňujeme jako první banka v České republice. Do konce roku bychom rádi nabídli možnost nákupu zlatých slitků i v desktopové verzi bankovnictví George,“ dodává Roman Choc. 

Zlaté slitky si zájemci prostřednictvím mobilní aplikace George mohou koupit v pracovní dny od 9:30 do 16:00, a to za aktuální cenu v daném okamžiku. Pokud by si chtěli slitek koupit mimo tuto dobu, mohou si nastavit maximální cenu, jakou jsou ochotni zaplatit, a transakce se realizuje hned při startu obchodování v nejbližší pracovní den. Pokud by aktuální cena zlata byla vyšší než ta klientem nastavená, transakce se nerealizuje.

Investiční zlato ve formě zlatých slitků nabízí také Komerční banka, MONETA Money Bank nebo J&T BANKA.

Autor: Miroslav Oupic

Další články