Dán v Česku: Přes šéfování kladenské Lego továrně k vedení IT firmy

Zdroj: Unit IT
Life 23. 03. 2024

Dán v Česku: Přes šéfování kladenské Lego továrně k vedení IT firmy

Fritz Øhlenschlæger byl jmenován generálním ředitelem české pobočky Unit IT, kam přišel ze společnosti ITM8. Mezi lety 2014 až 2015 byl provozním ředitelem české fabriky Lego.

Dánský rodinný poskytovatel informačních technologií Unit IT chce i díky zkušenostem Fritze Øhlenschlægera rozšiřovat pobočku v České republice. Ta chce v roce 2024 přijmout přibližně 25 nových kolegů. Prvních 14 pozic je již nasmlouváno a připraveno nastoupit na jaře 2024.

Fritz Øhlenschlæger působil od roku 2014 jako provozní ředitel v české fabrice Lego. V roce 2019 se pak stal viceprezidentem a generálním ředitelem pražské pobočky společnosti Itadel, nyní ITM8, s více než 160 zaměstnanci. 

„Kromě formálních náležitostí při zakládání společnosti, jako je registrace společnosti, zakládání bankovních účtů atp., je pro mě vzrušující částí samotný rozvoj podnikání. Mým cílem je vytvořit prosperující centrum excelence, které bude podporovat růst našich klientů a kolegů, zatímco budeme maximálně využívat synergie s našimi dánskými kancelářemi,“ říká Fritz Øhlenschlæger.

V Praze se potkávají talenty z různých částí střední a východní Evropy

Fritz Øhlenschlæger má vzdělání a praxi v oblasti grafického designu. Jeho kariéra byla vždy úzce spojena s marketingem a podnikáním.

„Zjistil jsem, že pracovní síla v České republice má často jedinečný drive, který úzce souvisí s tím, že lidé jsou mladí, talentovaní a motivovaní. Navíc přicházejí z různých částí střední a východní Evropy. Do Prahy se přesidlují nejen kvůli kariéře, ale také zde plánují rozvíjet svůj osobní život. Společenský aspekt je proto ještě důležitější. S 10 až 20 či 30 národnostmi pod jednou střechou je skutečně zásadní najít společnou řeč a sdílenou kulturu,“ dodal Øhlenschlæger.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články