Dánský výrobce robotů hlásí třistamilionové tržby

Zdroj: Universal Robots
Technologie 05. 02. 2022

Dánský výrobce robotů hlásí třistamilionové tržby

Universal Robots, produkující kolaborativní roboty, oznámili rekordní roční tržby za rok 2021 ve výši 311 milionů dolarů (necelých 6,8 miliardy korun). To je o 41 % více než v roce 2020.

Známý výrobce robotů má za sebou další úspěšný rok z pohledu tržeb. Daří se mu i vyrábět stále více robotů – ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku bylo vyráběno 400 kolaborativních robotů za týden.

Rekordní byly i tržby za čtvrté čtvrtletí, které vzrostly o 22 % oproti 4. čtvrtletí roku 2020 a o 28 % v porovnání se 4. čtvrtletím 2019. „Náš růst je zapříčiněn několika dlouhodobými trendy, včetně nedostatku pracovních sil a rostoucího povědomí o přínosu automatizace na produktivitu firem. Kromě nových zákazníků narůstá i podíl opakovaných nákupů našich robotů od firem, na jejichž fungování se již pozitivní vliv kolaborativní automatizace výrazně projevil,“ uvedl Kim Povlsen, prezident Universal Robots.

Společnost očekává, že stabilní růst bude pokračovat i v roce 2022. „Poptávka po kolaborativních robotech poroste i nadále. Spolupráce s více než tisícovkou nezávislých společností v rámci naší UR + platformy – včetně výrobců komponent, vývojářů aplikací, certifikovaných integrátorů a distributorů – je to, co definuje náš růst,“ dodal Povlsen.

Universal Robots je součástí společnosti Teradyne, sídlí v dánském Odense a má pobočky v USA, Německu, Francii, Španělsku, Itálii, České republice, Rumunsku, Rusku, Turecku, Číně, Indii, Japonsku, Jižní Koreji, Singapuru a Mexiku.

Společnost Universal Robots již instalovala po celém světě více než 50 000 kobotů.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články