Dovolená podraží i kvůli pojištění

Zdroj: Pixabay
Byznys 23. 05. 2022

Dovolená podraží i kvůli pojištění

Až o 17 procent podraží cestovní pojištění v nejbližších týdnech, o 10 procent dražší budou levnější balíčky. A připlatí si i řidiči, kteří si na dovolenou pořídí autoasistenci – ta se zvýší o desetinu, vyplývá z dat portálu Top-Pojištění.cz.

Zdražování se nevyhýbá ani cestovnímu pojištění, za které si nově připlatíme o 10 až 17 procent více než loni. Nejvýrazněji porostou ceny balíčků s vyšším krytím léčebných výloh, které obvykle zahrnují
i plnou ochranu v případě onemocnění covid-19.

O zhruba 5 až 10 procent podražily i levnější produkty, u těchto balíčků je však nutné si důkladně ověřit, zdali kryjí také například karanténu nebo hospitalizaci v důsledku infekce koronavirem, protože ne ve všech destinacích je koronavirus na ústupu. 

Porostou i ceny různých připojištění včetně oblíbené autoasistence, u některých pojišťoven až
o desetinu. Zdražení lze očekávat také u pojištění pro opakované pobyty, někdy známé jako celoroční pojištění. Zvlášť v případě těchto produktů lze ušetřit díky rodinným tarifům. U nejčastěji poptávané varianty pojištění pro tříčlennou rodinu po Evropě na 7 dní dojde ke zvýšení ceny pojištění přibližně
o 240 Kč, kdy se původní částka průměrně pohybovala okolo 1400 Kč. 

 „Máme informace, že dojde ke zdražení všech produktů cestovního pojištění bez ohledu na cílovou destinaci. Nejvíce se to dotkne balíčků s vyšším krytím, tedy nejvyhledávanějších produktů, které využívá zhruba 70 procent všech klientů. Důvodem je růst nákladů včetně případných ošetření a repatriace. Pokud se lidé chystají vycestovat, doporučujeme jim neváhat a pořídit si cestovní pojištění co nejdříve, ještě za stávající ceny. Ceny jednotlivých pojišťoven se mohou značně lišit, a proto přijdou vhod internetové cenové srovnávače,“ říká Marcela Šedivá, produktová specialistka portálu Top-Pojištění.cz.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články