Úspěch zlínského startupu SupplyDo. Na další rozvoj získal investici 9,6 milionu korun

Zdroj: SupplyDo

Úspěch zlínského startupu SupplyDo. Na další rozvoj získal investici 9,6 milionu korun

Zlínský startup SupplyDo, který zajišťuje kompletní dodavatelský řetězec, po roce fungování získává svou první investici. Téměř deseti miliony korun jej podpořil český venture kapitálový fond Nation 1. Je to vůbec poprvé, co firma využije prostředky externího investora.

Nové prostředky SupplyDo použije pro vývoj vlastní aplikace, posílení marketingu, ale také jako prostředek cashflow. Po celou dobu svého působení je firma profitabilní, přičemž její obrat za loňský rok dosáhl téměř jedenácti milionů korun.

Zlínský startup SupplyDo Davida Klímka svým klientům zajišťuje kompletní dodavatelský řetězec od výroby obalů či tiskových komponent souvisejících s produkty přes tvorbu marketingových materiálů, kompletaci a distribuci produktů. Na svůj další rozvoj získává investici v hodnotě 400 tisíc eur, v přepočtu zhruba 9,6 milionu korun od českého venture kapitálového fondu Nation 1. Je to vůbec poprvé, co firma přijala externí prostředky.

Ačkoli jsme i bez externích investic profitabilní a na dobré cestě, nové prostředky nám pomohou urychlit náš růst. Část nám pomůže s vývojem aplikace a část s posílením našeho marketingu. Asi dvě třetiny pak využijeme na další projekty a projektové cashflow,“ komentuje investici David Klímek, zakladatel a CEO SupplyDo.

U SupplyDo v nás vzbudil zájem kompletní servis, který svým klientům nabízí. Do neskutečně komplexního procesu od výroby produktu až po jeho distribuci přináší svým klientům obrovské ulehčení od této tíhy. Což je přesně to, čemu v Nation 1 fandíme. Tedy ulehčení života společnostem či jednotlivcům. Proto jsme projekt Davida Klímka sledovali od chvíle, co se objevil na trhu. Jsme rádi, že jsme nyní měli možnost podpořit jeho další rozvoj,“ komentuje Marek Moravec, managing partner fondu Nation 1.

Partneři Nation 1, zleva Marek Moravec, Petra W. Končelíková, Jaroslav Trojan. Zdroj: Nation 1

Přesilovka v dodavatelském řetězci

Společnost SupplyDo založil v roce 2022 David Klímek, bývalý profesionální hokejista, který prošel kempem týmu NHL Edmonton Oilers. Hlavním posláním jeho společnosti je zjednodušení dodavatelského řetězce, jehož dílčí kroky musely dodnes jednotlivé firmy řešit samy. Vše od výroby obalů, tvorby marketingových předmětů, kompletace a distribuce na sebe přejímá SupplyDo se svou sítí dodavatelů. Tím SupplyDo svým klientům zvyšuje efektivnost, dodává flexibilitu a snižuje časové i finanční náklady. To vše na míru produktu a potřebám klientů.

SupplyDo jsem založil s vidinou ulehčit práci všem firmám, které vyrábějí a dodávají fyzické produkty na trh. Každý produkt potřebuje zabalit, uskladnit a distribuovat, než se nakonec dostane na pulty obchodů a k zákazníkům. S námi se během tohoto procesu nemusí naši klienti rozhodovat mezi nespočtem možností a společností, které neznají. Skrze naši službu si usnadní práci a zefektivní dodavatelský řetězec, který mají pod kontrolou oni. Za dobu svého fungování jsme vybudovali síť spolehlivých dodavatelů, díky čemuž na sebe můžeme vzít veškerou zodpovědnost a klientovi dodat na míru to, co potřebuje, čímž mu nakonec šetříme čas i náklady,“ uvádí Klímek.

Dodnes SupplyDo tvořil dvoučlenný tým, který i díky novým prostředkům plánuje do dubna letošního roku vyrůst dvojnásobně. Rok 2023 pak plánuje SupplyDo uzavřít v pětičlenném týmu. V současnosti společnost spouští vlastní aplikaci, s níž svým klientům nabídne ještě větší kontrolu nad dodavatelským řetězcem. Klientům z řad e-shopů pak letos poskytne novou aplikaci, s níž budou mít zas o něco větší přehled nad službami, které pro ně SupplyDo zajišťuje.

Od svého založení si společnost získala nespočet klientů, mezi nimi například český startup Snuggs či Notino. Klienty má SupplyDo v šesti zemích, kromě Česka také v Nizozemsku, Německu, Slovensku, Rakousku a také ve Spojených státech. Obrat firmy vloni dosáhl téměř jedenácti milionů korun.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články