Jak trvale smazat účet na Facebooku

Zdroj: Pixabay
Technologie 06. 09. 2021

Jak trvale smazat účet na Facebooku

Pokud se opravdu chcete zbavit facebookového účtu, jistě vás překvapí, že samotná jeho deaktivace nestačí. Jak tedy navždy svůj účet smazat? Rádi vám poradíme.

Sociální sítě Facebook aktuálně využívá celosvětově přes 2,8 miliardy osob. Pro většinu z nich je Facebook zásadním nástrojem pro udržování kontaktu s přáteli a příbuznými po celém světě, interakci se skupinami společného zájmu a získávání novinek. Co ale udělat, když chcete z této sociální sítě odejít a svůj účet vymazat? Facebook vám sice nabízí funkci Deaktivace účtu, ale ta váš účet jen dočasně zmrazí. To je třeba užitečné, pokud si chcete od Facebooku udělat krátkou přestávku. Ale i přes deaktivaci to Facebooku nezabrání ve sledování vaší online aktivity.

Pokud tedy chcete skutečně z Facebooku odejít, jedinou možností je proces smazání účtu, který vyžaduje delší čas a hlavně vaší trpělivost. Portál CNET.com, který informuje o technice, kultuře a vědě, přibližuje proces smazání facebookového účtu ve třech krocích.

1. Odstraňte aplikaci Facebook z telefonu a tabletu

Prvním krokem je odstranění aplikace ze smartphonu nebo tabletu. Pamatujte, že odstraněním facebookovské aplikace se neodstraní váš účet – stále k němu můžete přistupovat z prohlížeče a i jiné aplikace mohou používat váš facebookový účet jako zdroj přihlašovacích údajů.

Odebráním facebookové ikony z mobilu nebo tabletu ji sice ztratíte z dohledu a mysli, ale s vaším celkovým účtem to nic neudělá.

2. Vyberte pro svoji komunikaci možnost zasílání zpráv nebo jinou sociální síť

Pamatujte, že když smažete svůj facebookový účet, bude s tím spojen i váš přístup k Messengeru. To znamená, že budete muset kontaktovat ty, se kterými často na Messengeru mluvíte, a vymyslet jinou aplikaci nebo službu zasílání zpráv, abyste zůstali v kontaktu.

Stejný postup proveďte i se svými přáteli na Facebooku obecně. Několik dní před plánovaným odstraněním účtu zveřejněte status a požádejte každého, kdo chce s vámi zůstat v kontaktu, aby poslal zprávu se svými kontaktními údaji.
Facebook vám také umožňuje přenášet vaše fotografie, videa, poznámky a příspěvky na jiné weby, jako jsou Google Photos a Dropbox.

Jak odpojit svůj facebookový účet od ostatních aplikací?

Různé aplikace a systémy již dlouho nabízejí, že použijí váš facebookový účet jako prostředek k registraci a přihlášení do svých služeb. Je to velmi výhodné, protože si nemusíte pamatovat další z mnoha hesel. Na druhé straně, když si svůj facebookový účet smažete, budete se muset přihlásit do každého svého účtu zvlášť a odpojít ho od svého facebookového účtu.

Jak vyhledat seznam aplikací propojených s vaším účtem na Facebooku?

 • Přihlaste se na svůj facebookový účet
 • Přejděte do Nastavení > Aplikace a weby
 • Pokud máte problém zjistit, jak odpojit facebookový účet od služby, požádejte o pomoc oddělení zákaznické podpory

Jakmile to bude hotovo, stáhněte si kopii všech svých dat z Facebooku podle těchto kroků:

 • Přihlaste se na Facebook na svém počítači
 • Přejděte do Nastavení > Informace o vašem Facebooku
 • Klikněte na Zobrazit vedle položky Stáhnout vaše informace
 • V části Vaše informace nechte zaškrtnutá všechna políčka
 • Ponechte období na Všechny mé údaje
 • Ponechte formát nastavený na HTML-data
 • Chcete-li ukládat kopie fotografií a videí ve vysokém rozlišení, které jste zveřejnili na Facebooku, změňte rozevírací nabídku Kvalita médií ze střední na vysokou
 • Nakonec klikněte na Vytvořit soubor. Facebook poté shromáždí všechny vaše informace a pošle vám e-mail. To může chvíli trvat, neboť nejde o okamžitý proces

3. Konečně je čas smazat váš účet

Posledním krokem je smazání vašeho účtu. Chcete-li to provést, přihlaste se na svůj účet.
Facebook vám před odstraněním účtu poskytne seznam úkolů a věcí, které je třeba zvážit. Například budete vyzváni, abyste si stáhli všechny své informace, nebo pokud jste jediným správcem stránky na Facebooku, budete požádáni o udělení oprávnění jiného správce účtu, jinak bude stránka odstraněna spolu s vaším účtem.
Pokud jste tedy skutečně rozhodnuti svůj facebookový účet zrušit, pak proveďte následující kroky:

 • klikněte na Odstranit účet
 • zadejte heslo a klikněte na Pokračovat.
 • klikněte na Odstranit účet

Na změnu názoru na Facebook máte 30 dní

Facebooku bude trvat až 90 dní, než ze svých serverů odstraní všechna data spojená s vaším účtem. Prvních 30 dní se tedy můžete stále přihlásit a zrušit žádost o smazání. Váš účet bude obnoven a bude to, jako byste nikdy neodešli.
Pokud se v této době rozhodnete zrušit svoji žádost o smazání účtu, pak se přihlaste se ke svému facebookovému účtu a klikněte na tlačítko Zrušit smazání.

Autor: Miroslav Oupic

Další články