Jedna miliarda pro Packetu. Zásilkovnu čeká další rozvoj

Zdroj: Zásilkovna

Jedna miliarda pro Packetu. Zásilkovnu čeká další rozvoj

Skupina Packeta, která vlastní přední českou technologicko-logistickou firmu Zásilkovna, získala na svůj další rozvoj miliardu. Finanční prostředky plánuje využít k posílení své pozice na stávajících trzích, budování infrastruktury a zvyšování kvality i zákaznické spokojenosti. 

Skupinu financujících bank tvoří Citibank, Česká spořitelna a UniCredit Bank. „Získání financování od tří velkých bank vnímáme jako potvrzení důvěry v naše podnikání, naši vizi a další rozvoj skupiny Packeta,“ říká její zakladatelka Simona Kijonková.

„Packeta za poslední roky výrazně narostla a klubové financování nám zajistí dostatečnou provozní a investiční kapacitu pro další expanzi. Investice plánujeme využít především v oblasti budování infrastruktury, do rozvoje sítě Z-BOXů v Čechách, na Slovensku a v Maďarsku a do zvyšování kvality našich produktů a služeb a zákaznické spokojenosti.“

Skupina Packeta navýšila v roce 2022 obrat na šest miliard korun a dlouhodobě dosahuje provozního i čistého zisku. Ve srovnání s rokem 2021 vyrostla o celou jednu čtvrtinu. Počet přepravených zásilek dosáhl téměř devadesáti milionů. Na konci roku 2022 měla skupina Packeta více než patnáct tisíc výdejních míst ve čtyřech zemích, téměř sto čtyřicet tisíc partnerských míst ve většině zemí Evropy a spolupracovala s téměř padesáti tisíci internetovými obchody. 

Autor: Alena Burešová

Další články