Jeff Bezos přišel o 20 miliard dolarů během několika hodin, akcie Amazonu se propadly

Zdroj: Steve Jurvetson, Flickr, CC BY 2.0
Byznys 07. 05. 2022

Jeff Bezos přišel o 20 miliard dolarů během několika hodin, akcie Amazonu se propadly

Výsledky Amazonu zklamaly investory a Jeff Bezos tak přišel o 20,5 miliardy dolarů, takový propad přispěl k nejhoršímu měsíci pro technologické akcie za poslední roky.

Akcie společností zabývajících se elektronickým obchodováním se v pátek propadly o 14 %poté, co vykázaly čtvrtletní ztrátu a nejpomalejší růst tržeb od roku 2001. Bezosovo čisté jmění se podle indexu miliardářů agentury Bloomberg snížilo na 148,4 miliardy dolarů z letošního maxima více než 210 miliard dolarů, píše web Fortune.

Podle indexu agentury Bloomberg 500 nejbohatších lidí světa v pátek 29. dubna ztratilo v souvislosti s širším propadem trhů celkem více než 54 miliard dolarů. Osmapadesátiletý Bezos, který je po Elonu Muskovi druhým nejbohatším člověkem na světě, má nyní třetí nejvíce ztrátové bohatství v letošním roce. Jeho majetek od 1. ledna klesl o téměř 44 miliard dolarů.

Amazon se potýká s vyššími náklady po náboru zaměstnanců během pandemie a s prudkým nárůstem inflace, který může brzdit prodeje. Společnost vykázala ve čtvrtletí končícím 31. března čistou ztrátu 3,8 miliardy dolarů, ve srovnání se ziskem 8,1 miliardy dolarů ve stejném období loňského roku.

Autor: Julie Sladká

Další články