Letní brigády: Kurýr si vydělá až 215 Kč za hodinu, delegát 193 Kč

Zdroj: Práce.cz
Life 09. 06. 2024

Letní brigády: Kurýr si vydělá až 215 Kč za hodinu, delegát 193 Kč

Největší zájem je podle pracovního portálu Práce.cz o prodavače, pokladní, administrativní pracovníky a dělníky. V kurzu jsou také pozice v gastronomii jako číšník/servírka, kuchař nebo pomocná síla do kuchyně.

Dalšími žádanými brigádníky jsou řidiči, skladníci a pracovníci ostrahy. „Firmy potřebují vykrýt činnosti svých kmenových zaměstnanců, kteří budou čerpat dovolenou. Pracovníci ostrahy jsou zase potřeba na hudebních festivalech a dalších velkých letních akcích,“ vysvětluje Tomáš Pavlíček z Prace.cz.

Ne každému ale sedne práce za kasou nebo v překotném tempu restaurační kuchyně. Mnoho uchazečů láká pestřejší brigáda, třeba jako řidič, kurýr nebo delegát cestovní kanceláře. Velký zájem je také o klidnější posty na recepci či v kanceláři, například jako fakturant/ka.

A jak jsou na tom letní brigády s odměnou? Třeba pomocná síla do kuchyně si v průměru vydělá 150 Kč za hodinu, dělník 170 Kč/hod., pracovník ostrahy 175 Kč/hod. a číšník 183 Kč/hod. Prodavači berou průměrně 184 korun na hodinu, skladníci 188 Kč/hod.

Lukrativnější brigády pak najdete v cestovním ruchu, administrativě a logistice. Delegát CK si přijde na 193 Kč/hod., administrativní pracovník na 195 Kč/hod., řidič na 205 Kč/hod. a nejlépe placený kurýr dokonce na 215 Kč za hodinu práce.

Nejvíce příležitostí pro letní výdělek mají tradičně lidé v Praze (40 % všech brigád), Jihomoravském kraji (14 %) a Středočeském kraji (11 %). Solidní šanci má ale i zájemce z Moravskoslezského, Plzeňského, Jihočeského či Královéhradeckého kraje.

„S hledáním brigády rozhodně neotálejte na poslední chvíli, nejlepší místa mohou být v červenci už dávno obsazená,“ dodává Pavlíček.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články