Malajská královská investiční banka míří do České republiky

Zdroj: RIBK
Byznys 02. 02. 2022

Malajská královská investiční banka míří do České republiky

Malajský královský investiční fond The Royal Invest Fund of Kelantan (RIFK) získal v Malajsii licenci na provoz královské investiční banky The Royal Investment Bank of Kelantant (RIBK). V České republice a státech EU bude působit přes licencovanou entitu na Slovensku.

RIBK se chce věnovat především investicím v oblasti finančních technologií, nemovitostí, technologických parků a výrobě s důrazem na ekologii, obchodování s komoditami, dále vývoji softwarových a zdravotnických řešení.

Slovenskou entitou je investiční společnost RIB Slovakia (RIB SK). V těchto dnech probíhá finální fáze licenčních řízení pro regulovanou strukturu na Slovensku. Licence v sobě zahrnou činnost investiční společnosti či správu fondů, ale také například instituci elektronických peněz. Výše uvedené instituce působí v rámci prestižní investiční platformy The Royal Capital Club (RCC) a jsou napojeny na mezinárodní skupinu IC Group, která je pro královský fond předním investičním poradcem.

Mezi zakladateli fondu i král Muhammad V. Kelantanský

Klientela těchto investičních platforem se generuje z řad významných královských a investorských rodin či investičních celků podnikajících nejen v Malajsii, ale i na mezinárodním poli. Mezi nejvýznamnější zakladatele RIBK patří malajská královská rodina a král Muhammad V. Kelantanský.

Filozofií královské rodiny jakožto hlavního investora je vize kladoucí důraz na nadčasovost, respekt k tradicím a udržitelnost hodnot. Na rozdíl od ostatních správců majetku pracujeme s dlouhodobým horizontem investování, jehož cílem je, aby děti, vnuci a pravnuci všech našich investorů měli spokojený, zdravý a aktivy podpořený život. Dosáhnout toho chceme pomocí diverzity a diverzifikace,“ říká projektový manažer odpovědný za rozvoj investičního bankovnictví a člen představenstva IC Group Petr Merežko. 

Investice míří do EU. Pomocí má Česká republika a Slovensko

RIBK má v rámci královského fondu a poradenské sítě společnosti IC Group zastoupení ve více než patnácti zemích světa a v rámci skupiny společně spravují více než 50 miliard eur (přes 1,2 bilionu korun). RIBK se chce věnovat především investicím v oblasti finančních technologií, nemovitostí, technologických parků a výrobě s důrazem na ekologii, obchodování s komoditami, vývoji softwarových a zdravotnických řešení.

Naše investiční aktivity budou cílené na Evropskou unii, v tuto chvíli především na slovenský a český trh. Nabídneme příležitost investovat diverzifikovaně do sedmi odvětví přes své podílové fondy. V přípravě je licencování nových fondů, skrze které uvedeme v příštím roce další investiční projekty,“ dodává Merežko.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články