merXu hlásí nové investory

Zdroj: Pixabay (ilustrační foto)
Byznys 23. 11. 2021

merXu hlásí nové investory

Prodejní online platforma merXu oznámila investiční kolo typu Series A, ve kterém je klíčovým investorem společnost Prosus Ventures a stávající partneři Accel a Point Nine se na něm podílejí. Peníze chce využít na další expanzi – třeba do Německa.

Platforma merXu, za kterou stojí zakladatel Aukra Václav Liška a bývalý CEO polského Allegra Przemyslaw Budkowski, je mezinárodní B2B obchodní portál pro průmyslová odvětví. V současnosti působí v Česku, Estonsku, Maďarsku, Litvě, Polsku, Rumunsku a Slovensku.

Takzvané investiční kolo Series A je určeno pro společnosti, které získaly stabilitu na trhu a řeší optimalizaci produktu a dynamický nárůst klientů. Od tohoto typu investičního kola již výrazně rostou částky, které firma od investorů může získat.

Těší nás zájem předních venture kapitálových fondů o náš projekt. Za rok působení v České republice se nám podařilo zobchodovat zboží za stovky milionů korun a našich služeb využívá přes 16 tisíc zákazníků. Právě nyní nastal čas pokročit dál a expandovat do dalších zemí, v prvé řadě Německa,“ vysvětluje Václav Liška, jeden ze zakladatelů merXu.

Koronavirus přeje online nakupování

merXu spojuje prověřené kupce i prodejce a umožňuje jim provádět transakce napřímo či prostřednictvím poptávky a její úspěch vychází z aktuálního globálního zrychlení B2B nákupů online, což zefektivňuje vzájemný digitální obchod mezi jednotlivými firmami a jejich dodavateli.

Václav Liška. Zdroj: merXu

Majitelé firem a manažeři nákupu jednoduše tráví příliš mnoho času hledáním profesionálních a spolehlivých prodejců. Na druhé straně se výrobci snaží rozšířit své podnikání na mezinárodní úrovni a čelí problémům s platbami a logistikou. Jsme svědky toho, že prostor B2C dnes přechází do značné míry na bezproblémovou zkušenost – takovou, která je z pohledu zákazníka předvídatelnáMerXu se snaží tuto dostupnost a snadnost nákupu rozšířit i na ekosystém B2B v Evropě. Toto nové financování nám umožní urychlit náš růst a zároveň přidávat nové funkce s ohledem na evropské zákazníky,“ uvedl Przemyslaw Budkowski, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti merXu.

Prioritní trhy – Německo a země Visegrádské skupiny

Vybrané peníze od investorů půjdou na další fázi růstu společnosti a plány pro expanzi v nových evropských zemích v čele s Německem, které je dlouhodobě nejdůležitejším obchodním partnerem České republiky a právě online projekt jako merXu může vzájemné obchodní vztahy ještě podpořit.

Prosus Ventures investuje do odvětví po celém světě, kde inovace mohou významně řešit velké společenské potřeby. Tým merXu vytvořil produkt s jasnou hodnotou pro spotřebitele, který stojí v čele několika hlavních trendů: zrychlení zavádění elektronického obchodování, nearshoringu a přesunu výroby do střední a východní Evropy. Před námi jsou jasné příležitosti k expanzi a jsme rádi, že se můžeme připojit k mimořádně silnému týmu merXu jako investor. Těšíme se na podporu společnosti v její další fázi růstu,“ dodal Sandeep Bakshi, vedoucí evropských investic společnosti Prosus Ventures.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články