Nová doba – lidé si budou vybírat výplatu, kdy budou chtít

zdroj: Pixabay
Life 04. 06. 2022

Nová doba – lidé si budou vybírat výplatu, kdy budou chtít

Bageterie Boulevard, Burger King, Costa Coffee, Dáme jídlo nebo Rohlík – to jsou firmy, které umožňují svým pracovníkům vybírat si výdělky, kdykoliv chtějí. Umožňuje to česká aplikace Advanto.

Jen od začátku letošního roku dostalo přístup do aplikace Advanto skoro 10 tisíc pracujících. Ti tak nemusejí na výplatu čekat vždy až v konkrétní každoměsíční termín, ale mohou si ji na účet posílat po částech podle svého uvážení a potřeb.

„Máme ohromnou radost z toho, jak dopadl první kvartál letošního roku. Aplikaci jsme zavedli například ve firmě Batist Medical, parfumerii Notino nebo síti restaurací Bageterie Boulevard. Vstoupili jsme také do automobilového průmyslu a přibližujeme se tak našemu cíli stát se standardem na trhu do tří let,” říká zakladatel a CEO Advanta Martin Fortelný.

Pro zaměstnance je to zajímavý benefit, pro firmy jedna z možností, aby se pracovníci nedostali do zbytečných exekucí

Mezi výrobci dílů pro automobilový průmysl tuto aplikaci pro své zaměstnance zavedly hned tři firmy, a to tuzemské závody spadající pod japonské společnosti Fuji Koyo, Koito a německý Grammer. S dalšími výrobci startup jedná a očekává, že v tomto segmentu výroby v druhém kvartálu uzavře partnerství s dalšími až 10 zaměstnavateli.

„Jde evidentně o trend, který je spojený s turbulentní dobou, kterou automotive a jeho pracovníci zažívají,” komentuje Fortelný a dodává, že přesto hlavním kritériem, kvůli kterému naprostá většina firem výplatu kdykoliv zavádí, je podpora náboru pracovníků a u těch stávajících potom překlenutí období zrychlující inflace.

To potvrzuje i HR manažer Martin Kuržeja z Grammeru. „Chceme především předejít tomu, aby se zaměstnanci dostávali do exekucí tím, že si budou muset půjčovat od různých nebankovních institucí za vysoké úroky, například když se jim rozbije pračka. Doufáme, že osvěžením nabídky zajímavých benefitů nám Advanto pomůže udržet stávající zaměstnance a přilákat nové,” vysvětluje.

HR manažerka z Fuji Koyo Czech Lenka Kubánková dodává, že zájem o častější vyplácení mzdy začali už před několika lety projevovat sami zaměstnanci. „Náš systém umožňoval výběr pouze jedné zálohy měsíčně z důvodu administrativní zátěže. Když jsme se dozvěděli o Advantu, které vše hlídá za nás, bylo rozhodnutí rychlé,” uvádí Kubánková.

Advanto jedná se stovkami firem

Popularita výplaty kdykoliv se ale zdaleka neomezuje pouze na výrobní průmysl. V únoru Advanto uzavřelo spolupráci také se společností Crocodille, která provozuje sítě restaurací Bageterie Boulevard a Pizza 360.

„V současné době vedeme pokročilá jednání se stovkami dalších zaměstnavatelů, které výhody zavedení výplaty kdykoliv zaujaly,” říká Fortelný.

Fortelný Advanto spolu s Janem Kölblem založil začátkem roku 2020 a záhy se jim podařilo stát se průkopníky v poskytování řešení pro výplatu kdykoliv. V loňském roce ji zavedly firmy, jako jsou Lagardère (Burger King, Costa Coffee, Relay), Delivery Hero (Dáme jídlo), Srovnejto, Rohlík a další.

Autor: Jiří Böhm

Další články