Česká investiční aplikace se možná rozšíří do celé Evropy

Zdroj: Arbes Technologies
Byznys Technologie 25. 10. 2022

Česká investiční aplikace se možná rozšíří do celé Evropy

O dodávku první a na trhu unikátní mobilní aplikace pro retailové klienty Raiffeisenbank se postarala česká společnost Arbes Technologies. S možností investovat jednoduše přes telefon přišla Raiffeisenbank jako první z velkých bank na českém trhu. V případě úspěchu začnou podle tiskové zprávy Arbes technologies tuto investiční aplikaci nabízet i další banky skupiny Raiffeisenbank International na evropském trhu.

Mobilní aplikaci usnadňující klientům Raiffeisenbank jejich investice připravily Raiffeisenbank a Arbes Technologies ve spolupráci s klienty banky, ti byli u procesu tvorby aplikace od samého začátku.

S Raiffeisenbank Arbes Technologies spolupracuje již více než 10 let. Mezi hlavními systémy, které Arbes dodává, je i Arbes AMS, který představuje ucelené softwarové řešení pro zajištění agendy investičního bankovnictví i správy fondů. Systém Arbes AMS spolu s dalšími nově vyvinutými mikroservisními moduly je základem nové investiční aplikace.

Mobilní investiční aplikace je v pilotním provozu již od září

Díky půldruhému roku příprav napříč několika týmy a dodavateli umožňuje Raiffeisenbank svým klientům snadné investování do cenných papírů, od akcií, ETF, investičních certifikátů až po podílové fondy. První klienti využívají aplikaci od září tohoto roku a Raiffeisenbank byla první velkou bankou, která podobnou mobilní aplikaci svým klientům představila.

Raiffeisenbank si odnáší prvenství

Česká Raiffeisenbank jako první velká banka v tuzemsku umožňuje svým klientům investovat do cenných papírů přes mobilní aplikaci. Pod její záštitou vznikla pilotní verze projektu, na kterém Raiffeisenbank International testuje reakce klientů na snadné investování přes mobilní aplikaci. V případě úspěchu na českém trhu umožní mobilní investiční aplikaci využívat klientům na dalších až patnácti trzích v Evropě.

Moderní investiční aplikaci jsme vyvinuli ve spolupráci s firmou Arbes Technologies díky mnohaleté spolupráci v oblasti kapitálových trhů. Ty se ukázaly jako velká výhoda a urychlily celý proces vývoje. Z pohledu klienta přinesla Raiffeisenbank službu, kterou vnímají jako state of the art zážitek,“ vysvětluje Tomáš Jelínek, člen představenstva Raiffeisenbank za finanční a kapitálové trhy.

Pro Raiffeisenbank jsme se snažili vytvořit moderní a uživatelsky přívětivé řešení jak na straně front-endu, tak back-endu. Tato nativní aplikace přirozeně využívá toho, co chytré telefony už umí, a tak jsou obsluha i onboarding klientů klientsky přívětivé, zatímco jsou požadavky podpořené moderní architekturou na straně back-endu,“ dodává Branislav Beneš, ředitel divize Finanční informační systémy.

Samotná aplikace pro chytré telefony je k bezplatnému stažení na platformách App Store i Google Play.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články