Sedm kroků k finanční svobodě

Zdroj: Pixabay
Byznys 30. 08. 2021

Sedm kroků k finanční svobodě

Všichni chceme vydělat víc peněz, to je základní cíl snad každého z nás. Pouze ale malé procento z celosvětové populace dosáhne finanční svobody. Dobrou zprávou pro nás ovšem je, že v dnešní době to jde už rychleji než kdykoli předtím.

Kanadsko-americký motivační řečník Brian Tracy, zakladatel a ředitel poradenské společnosti Brian Tracy International, na svém blogu uveřejnil sedmibodový vzorec, který může každý použít k nahromadění bohatství, stát se tak šťastnějším a dosáhnout v následujících letech finanční svobody.

1. Začněte o penězích přemýšlet pozitivně

Součástí zbohatnutí je i pozitivní myšlení o penězích. Negativní myšlení je velkou emocionální překážkou, kterou každý zájemce o finanční svobodu musí odstranit. Když začnete o penězích přemýšlet pozitivně, budete přitahovat příležitosti.

2. Přepište své hlavní cíle pro dosažení finanční svobody

Stanovte si své finanční cíle. Každý den si tyto cíle verifikujte, upravujte a vše si písemně poznamenejte. Promýšlejte také různé způsoby, jak byste jich mohli dosáhnout. Tato aktivita vám denně zabere pět až deset minut. Už jen samotné každodenní psaní a přepisování vašich cílů zvýší vaše šance na jejich dosažení.

3. Plánujte dopředu každý den

Plánujte dopředu každý den, nejlépe vždy předchozí noc. Samotný akt plánování budoucích dnů vás učiní mnohem bystřejšími a přesnějšími ve všem, co děláte. Když plánujete každý den předem, jste také schopní lépe kontrolovat a sledovat své výdaje. Naplánujte si tedy částku, jakou musíte utratit za týden, měsíc a rok. Při tom si určete, kde a kolik budete moci ušetřit.

4. Princip koncentrace

Nejlepší využití svého času je soustředit se na každou minutu svého dne. Princip koncentrace je pro dosažení finanční svobody naprosto zásadní. Prakticky vše, co děláte, pokud jde o stanovování cílů a finanční plánování, je zaměřeno na to, abyste mohli určit jednu nebo dvě věci, na které byste se měli soustředit více než na cokoli jiného. Věci, na které se nejvíce soustředíte a kterým věnujete nejvíce času, by měly být v přímém souladu s vašimi finančními cíli. Věnujte tedy svoje soustředění na ty aktivity, které vám vydělávají nejvíce peněz.

5. Investujte do sebe

Poslouchejte audio programy ve svém autě. Při cestě do práce, za rodinou nebo i v čekání v dopravní zácpě. Přeměnou svého auta na univerzitu na kolech se můžete stát jedním z nejinformovanějších a nejzkušenějších lidí ve vaší profesi. Kupte si kurzy o správě peněz, čtěte knihy o osobních financích a najděte články o penězích online. Velmi brzy budete mít v oblasti peněz tolik znalostí, že si k vám lidé přijdou pro radu.

6. Pokládejte si magické otázky

Po každém setkání a každé důležité události ve vašem životě si položte dvě magické otázky:

  • Co jsem udělal správně?
  • Co bych příště udělal jinak?

Přezkoumáním svého výkonu bezprostředně po každé schůzce, prodejním hovoru a prezentaci budete lepší a lepší.
Přezkoumáním toho, co jste udělali správně a co byste příště udělali jinak, si v mysli naprogramujete predispozici být příště ještě lepší. Pokud ihned po hovoru nebo prezentaci si vyčleníte pár minut a zapíšete si vše, co jste udělali správně, a vše, co byste udělali jinak, můžete zdvojnásobit a ztrojnásobit rychlost, s jakou se učíte, rostete a zdokonalujete ve své práci. Zlepšení sebe sama a kvality práce se ve skutečnosti zvýší vaše vydělávané peníze.

7. Buďte k ostatním velkorysí

Zacházejte s každým, koho potkáte, jako by to byl váš milionový zákazník. Chovejte se ke každému člověku, doma i v práci, jako by byl tou nejdůležitější osobou na světě. Jelikož každý věří, že je nejdůležitější osobou na světě, tak také s ním zacházejte. Oni pak ocení vaše uznání. Je prokázaným faktem, že být štědřejším člověkem vám pomůže přilákat více bohatství a stát se šťastnějším člověkem.

Autor: Miroslav Oupic

Další články