Simon Peters: Bitcoin se drží nad 20 tisíci dolary

Zdroj: eToro
Lidé 11. 10. 2022

Simon Peters: Bitcoin se drží nad 20 tisíci dolary

Bitcoin minulý týden opět překonal hranici 20 000 dolarů (zhruba půl milionu korun), a to již druhý týden v řadě, a udržel se nad touto cenovou úrovní delší dobu, než se v důsledku čerstvých údajů o zaměstnanosti v USA vrátil k trendu poklesu, říká Simon Peters, analytik ze společnosti eToro.

Největší světové kryptoaktivum zahájilo týden obchodováním pod hranicí 19 000 dolarů, než se v polovině týdne vyšplhalo až na hranici nad 20 000 dolarů. Nejnovější údaje z amerického trhu práce však rally ubraly páru a poslaly cenu zpět pod 19 500 USD. V současné době se obchoduje kolem 19 200 USD. 

Ether mezitím zaznamenal vlastní rally uprostřed týdne, kdy se vyšplhal nad 1 360 USD, přičemž týden začal pod hranicí 1 280 USD. I on v pátek ztratil vítr z plachet a nyní se obchoduje kolem 1 300 USD. 

Indie chce zavést „e-rupee“

V posledních měsících to s digitální měnou centrální banky (CBDC) vypadalo klidně, ale Indie právě oznámila, že v blízké budoucnosti připravuje postupné zavedení vlastního digitálního aktiva, e-rupee.

Centrální banka země neposkytla velké množství podrobností, ale potvrdila, že se zabývá zavedením CBDC založeného na účtu, který by měl segment pro velkoobchodní použití finančními institucemi a digitální měnu pro maloobchodní použití spotřebiteli.

Indie zaostává za ostatními zeměmi, pokud jde o používání fyzické hotovosti, takže úspěšné zavedení digitální měny by mohlo být pro zemi velkým krokem vpřed z ekonomického hlediska. CBDC však nejsou bez kontroverzí a některé podskupiny kryptoměnové komunity jsou proti nim z toho důvodu, že jsou v konečném důsledku kontrolovány mocnými centralizovanými vládními institucemi.  

Brazílie láme rekordy v oblasti kryptoměn

Nové údaje z Brazílie ukazují, že v srpnu držel kryptoměny rekordní počet organizací. Čísla brazilského daňového úřadu (RFB) ukazují, že držiteli kryptoměn je nyní rekordní počet společností a dalších institucí.

Zajímavé je, že nejvíce drženým kryptoaktivem mezi těmito organizacemi je stablecoin Tether USDT. To dává smysl v kontextu používání stablecoinů, které jsou klíčovým nástupním místem do širší krypto-eko-sféry. Více než 1,4 miliardy dolarů drží necelých 80 000 organizací. 

Je užitečné sledovat používání a pohyby kryptoměn v širším světě mimo Evropu a USA. Kryptoměny v zemích, jako je Brazílie, Salvador a další, získávají na popularitě tam, kde místní finanční instituce, měny a další aspekty financí trpí značnou mírou a obecným nedostatkem důvěry. To je umocněno v době, kdy tradiční aktiva trpí a americký dolar vypadá všemocně. 

Cool Cats NFT získala novou investici

Známý projekt NFT Cool Cats získal novou významnou investici od společnosti Animoca Brands. Tato firma již měla podíl v ekosféře Cool Cats prostřednictvím své dceřiné společnosti GAMEE, ale nové partnerství rozvíjí nabídku NFT a herní firmy. 

Společnost Animoca uvádí, že se chce stát lídrem v oblasti NFT, metaverse her a mediálních značek a nedávno získala vlastní čerstvou kapitálovou injekci ve výši 110 milionů dolarů od konsorcia investorů. Současná valuace firmy se pohybuje na více než 5 miliardách dolarů, což z ní činí nemalého hráče na trhu. Minimální požadovaná cena (‚floor price‘) akcií Cool Cats NFT na toto oznámení zjevně reagovala dobře, což není žádné překvapení. 

Tato zpráva je dalším povzbudivým příkladem „bear building“ na trhu, který se vyznačuje výrazným poklesem cenových úrovní v posledních měsících. NFT dosáhly v loňském roce vysokých ocenění a mnohé z nich nyní léčí výrazný pokles. Existují však důkazy, že technologie a myšlenky, které ji obklopují, stále rostou a rozvíjejí se do budoucna.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články