Skupování českých firem investory pokračuje. Nového majitele hlásí firma spojená s vlaky

Zdroj: Borcard
Byznys 30. 08. 2022

Skupování českých firem investory pokračuje. Nového majitele hlásí firma spojená s vlaky

Dva investiční fondy – Genesis Capital a Integral Venture Partners hlásí nový nákup – společnost Borcard, která dodala sedadla například pro české vlaky Pendolino. Společně získaly 100% podíl.

V současnosti je moravská firma, kterou v roce 1990 založil Ivan Boruta, předním evropským výrobcem železničních technologií, který nabízí celou řadu produktů pro interiéry vozů, od standardních sedadel pro regionální vlaky až po luxusní s plně elektrickým ovládáním pro dálkové vlaky. Společnost vyrobila téměř půl milionu sedadel pro zákazníky po celém světě a zaměstnává 250 zaměstnanců. 

Nyní se Ivan Boruta rozhodl předat své vlastnictví novým investorům, kteří podpoří předání vedení společnosti od zakladatele současnému manažerskému týmu. Transakce bude dokončena do poloviny září. 

„Rozhodnutí hledat nové partnery ve mně uzrálo minulý rok a jsem velmi rád, že jsem nakonec z několika zájemců vybral právě spojení těchto dvou fondů. V nich jsem našel kapitálově silné partnery, kteří věří ve vizi naší firmy, dokážou ji podpořit a rozvíjet a zajistí tak stabilní prostředí pro růst firmy v této nelehké době,“ říká Ivan Boruta, CEO Borcard.

„Tuto investicivnímáme jako příležitost podpořit silný podnikatelský příběh pana Ivana Boruty a jeho týmu a realizovat růstový potenciál v tomto atraktivním odvětví, abychom společnost posunuli ještě dále,“ komentuje Radan Hanzl, partner v Genesis Capital Equity. 

„Jsme rádi, že se můžeme spojit se zkušeným a kompetentním manažerským týmem. Jejich rozsáhlé zkušenosti v oboru, výjimečné úspěchy ve společnosti a inovativní nápady pro budoucí růst podnikání byly pro nás při vyhodnocování investiční příležitosti velmi důležité,“ dodává Tomáš Sýkora, senior investiční manažer v Genesis Capital Equity.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články