Společnost Universal Robots rozšiřuje své portfolio o zbrusu nový průmyslový kobot UR20

Zdroj: Universal Robots
Technologie 26. 06. 2022

Společnost Universal Robots rozšiřuje své portfolio o zbrusu nový průmyslový kobot UR20

Společnost Universal Robots oznámila, že do svého sortimentu přidává nový kobot. Jmenuje se UR20 a má zcela novou konstrukci založenou na zkušenostech společnosti Universal Robots s vysoce sofistikovaným inženýrstvím.

V čem je UR20 výjimečný?

Nový kobot UR20 je vybaven zcela novou konstrukcí kloubů, která umožní ještě rychlejší časy cyklů a také schopnost zvládnout těžší břemena. Jeho dosah 1750 mm byl navržen tak, aby mohl pracovat v plné výšce standardní europalety, což změní způsob balení a paletizace v podnicích, zatímco jeho malé rozměry umožní firmám dosáhnout více ve stávajících výrobních prostorách.

Kromě paletizace bude UR20 moci být využíván pro svařování, manipulaci s materiálem, nakládání strojů a obsluhu strojů, jakož i pro další inovativní řešení vytvořená rozsáhlým partnerským ekosystémem.

UR20 je nejinovativnější kobot, který jsme dosud vyrobili, a odráží nejnovější vývoj za 17 let technických zkušeností v robotickém průmyslu. Naši inženýři kompletně přepracovali rameno, přičemž zachovali stejné intuitivní uživatelské rozhraní, kterým jsme již dlouho proslulí,“ představuje novinku prezident společnosti Universal Robots Kim Povlsen.

Universal Robots uvedla na trh první komerčně využitelný kobot na světě v roce 2008 a od té doby vybudovala ekosystém více než 1 100 integrátorů, distributorů a nezávislých partnerů, kteří pro její koboty vytvářejí komponenty, sady a aplikace. UR prodala více než 50 000 kobotů a při návrhu nového UR20 využila poznatky získané díky své zavedené zákaznické základně.

Očekává se, že UR20 bude možno předobjednat koncem 4. čtvrtletí 2022 a začne se dodávat ve 2. čtvrtletí 2023.

Autor: redakce

FocusOn je zpravodajský web zaměřený na nové trendy v ekonomice s důrazem na využívání moderních technologií.

Další články